У 2021 у Полтаві запустять громадський прокат велосипедів: як працюватиме байкшерінг

Автор: Єгор Рудь, 13 лютого, 12:48

Фото: У 2021 у Полтаві запустять громадський прокат велосипедів (Фото - ua.news)


Робоча група з розвитку велоінфраструктури у Полтаві проконсультувалася з компанією Nextbike щодо впровадження байкшерінгу у Полтаві. Nextbike визначив, що у місті може бути розміщено близько 40 таких станцій.

Про це повідомив у четвер, 13 лютого, учасник робочої групи з розвитку велоінфраструктури Євген Асауленко.

Що таке байкшерінг

Як розповів Євген Асауленко, байкшерінг – це станції, на яких розміщені велосипеди. Будь-який користувач, який має спеціальний застосунок та банківську картку здатний взяти велосипед на погодинний прокат.

«Це зручно, швидко. Можна взяти велосипед на одній станції, а залишити на іншій. Байкшерінг працює цілодобово. Це є альтернатива громадському транспорту. Також це позитивно впливає на туризм міста», – розповів Євген Асауленко.

Система громадського велопрокату Nextbike вже працює у таких містах України:

  • Львів;
  • Київ;
  • Харків;
  • Вінниця;
  • Одеса.

Також цьогоріч запустять байкшерінг в Ужгороді.

Байкшерінг у Львові (Фото - Євген Асауленко)

 

Основна складова запуску проєкту – це кошти

За словами Асауленка, жодне місто не впроваджувало байкшерінг за бюджетні кошти, винятком стала Вінниця. Тобто, система велопрокату закладалася за спонсорські або грантові кошти.

«Вінниця лише частково використовувала бюджетні кошти, але щоб зі старту використовували кошти міста, то такого не було. Треба шукати грантові кошти або вивчати досвід Вінниці із запуском сервісу за участі бюджетних коштів. Основна складова запуску проєкту – це кошти. За досвідом інших міст має місце співфінансування – частину коштів надає компанія (некстбайк) частина коштів – місто».

Орієнтовна ціна впровадження байкшерінгу у Полтаві вже є, але Євген Асауленко не поспішає поширювати її.

«Коли проєкт почне реалізовуватися, тоді, я думаю, у цьому не буде ніяких питань щоб сказати скільки грошей було витрачено з бюджету та інвестовано з боку компанії».

Байкшерінг у Харкові (Фото - Євген Асауленко)

 

Велостанцій вистачить для всіх

На попередньому засіданні, робоча група з розвитку велоінфраструктури у Полтаві нанесли на мапу Полтави 20 станцій байкшерінгу. Проте, робоча група спільно з Nextbike планує розмістити 15-20 станцій у міста, але компанія вважає, що саме 40 станцій це оптимальна кількість для міста.

Наразі невідомо, чи буде підвищення цін на сезон 2020, але минулоріч разова поїздка Nextbike коштувала 20 грн за 1 годину, але у Києві дорожче, аж 30 грн за 30 хвилин.

Тарифи Nextbike (Фото - Nextbike)

 

Висновок

За словами Євгена Асауленка, за умови співфінансування можна буде очікувати появу байкшерінгу у Полтаві у 2021 році. Адже зараз компанія Nextbike має програму запуску в інших містах:

«У нас є більше ніж пів року для того, щоб спочатку вивчити питання, а вже потім укладати договір чи починати встановлювати стації».

Байкшерінг в Одесі (Фото - Євген Асауленко)

Нагадаємо, що на засіданні 21 січня, 2020 року, почали обговорювати появу байкшерінгу у Полтаві.

Опублікована: 13 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація