275193566_332992322204485_4438641588063753318_n-1

У кількох вищих навчальних закладах та училищах планували брати кошти з переселенців за проживання у гуртожитках для студентів та викладачів, але їх оперативно зупинили.

Про це повідомили у Полтавській обласній військовій адміністрації 12 травня.

Заклади освіти в області, де хотіли брати гроші з переселенців за проживання, не називають, але з ними провели роботу й пояснили, що це неможливо. Нині ж жоден з закладів не бере кошти від людей, які втекли від активних бойових дій.

Натомість студенти університетів у Полтаві анонімно скаржаться, що адміністрація закладу вимагає платити за кімнати попри те, що вони там не живуть, або пропонують виселятися. Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін повідомив, що усі заклади освіти можуть компенсувати від держави витрати за проживання переселенців й для цього не треба брати кошти зі студентів.

Якщо ж заклад освіти порушує права студентів, необхідно звернутися до правоохоронців.

Нині на Полтавщині живуть майже 200 тисяч переселенців.Ця кількість зростає щодня, але залишається майже 10 тис. вільних місць. Людей більше не приїжджає, їх не більшає. Є відтік жителів Сумщини до Охтирки й Тростянця, по Харкову більше людей їдуть назад.

Також в області планують збудувати 2 тисячі квартир, де мешкатимуть переселенці до відновлення власного житла. Будинки зводитимуть коштом державного бюджету. Детальніше про програму читайте тут.

Loading...