Дерев`яні скульптури на території Більського городища. Фото Оксани Дорошенко

Найкращим фото Полтавщини за результатами конкурсу від «Вікіпедії» цього року став знімок Більського городища. Переможну світлину зробила наукова співробітниці Історико-культурного заповідника «Більськ» Оксана Дорошенко.

Про це повідомили в офіційній спільноті ІКЗ «Більськ».

Авторка розповіла ЗМІСТу, що зробила обране фото влітку під час проведення однієї з екскурсій для туристів. Також, Оксана Дорошенко зазначила, що майстерності фотографії професійно вона ніде не вчилась і це її хоббі.

На фото, яке обрали, як найкраще фото Полтавської області, зняте західне укріплення Більського городища. Світлину обрали в рамках української частини найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу історико-культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки».

Оксана Дорошенко постійно займається фотофіксацією мальовничих краєвидів Котелевщини. Крім того, вона цікавиться історією рідного краю. Жінка говорить, що конкурс для неї – це чудова нагода зробити свій внесок у розвиток «Вікіпедії» і, звісно ж, популяризувати свою місцевість.

Один з членів журі фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», архітектор Микола Ломако відмітив, що незвичайність цієї фотографії у тому, що вона поєднала скіфські часи із сучасним станом степів Полтавської області. Також він вказав на те, що витримані всі канони перспективного фото.

Уже незабаром журі оголосить ТОП-10 фото, що представлять Україну на міжнародному етапі.

Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. У 2020 році Україна посіла перше місце за кількістю поданих робіт, адже учасники подали понад 47 тисяч світлин та відео пам'яток культури України. Це рекорд за всі роки проведення конкурсу. Цьогоріч конкурс пройшов у 51 країні світу.

Нагадаємо, нещодавно у Reuters розповіли про виготовлення різдвяних панянок Оксани Дорошенко на Полтавщині.

Loading...