Котелевсткий коржик. Фото Оксани Дорошенко

Представники агентства новин Reuters побували у Котельві на Полтавщині, та відзняли відеоролик про старовинну обрядову випічку.

Про це розповіла Оксана Дорошенко, яка відроджує цю традицію своїх предків 17 грудня. Переглянути відео Reuters про котелевські панянки, які назвали Christmas cookies, можна за посиланням.

За словами Дорошенко панянки є невіднятним, сакральним символом наших зимових свят і їх традиційно випікали на святвечір і потім дарували один одному.

Відеоролик про котелевські панянки потрапив до 10 телевізійних історій, які у скороченому вигляді випускають на сайті Reuters.

Традиційні автентичні панянки, про які розповідають у відеосюжеті зробили котелевські  майстрині Oксана Ісакієва та Олена Ісакієва.

Оксана Дорошенко вперше малювала панянку на конику. Вона говорить, що таким чином дозволила собі експеримент. Річ у тому, що завжди їх випікали окремо, а робили тільки вершників на конях:

«Але цього разу до мене прийшов блакитний зимовий коник і привіз із собою урочисту і святкову Коляду»

Майстриня відзначає, що дуже втішена тим, що про їхні автентичні вироби дізнається більше людей у світі:

«Наші котелевські панянки впевнено завойовують світ. І це буде свідомим брендом Котельви (я зараз не лише про Котелевський коржик, бо це моя авторська втіха). Саме наші автентичні рожеві панянки є сакральним символом і спадком Котелевщини».

Котелевські панянки. фото Оксани Дорошенко

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що роботи майстрині з Полтавщини потрапили до каталогу культурної спадщини.

Loading...