Олександр Олексенко і Володимир Пасічко (Фото – пресслужба «Полтаватеплоенерго»)

Генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко зібрав пресконференцію і розповів, чого очікувати далі. «У нас є гарні новини. Учора ввечері Володимир Степанович (технічний директор підприємства, – прим. авт) у Києві підписав договір зі структурою “Нафтогазу”. Поки ця угода підписана на місяць, але треба зазначити, що це насправді гарний результат», – каже Олексенко. Керівник «Полтаватеплоенерго» каже, що […]

Генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко зібрав пресконференцію і розповів, чого очікувати далі.

«У нас є гарні новини. Учора ввечері Володимир Степанович (технічний директор підприємства, – прим. авт) у Києві підписав договір зі структурою "Нафтогазу". Поки ця угода підписана на місяць, але треба зазначити, що це насправді гарний результат», – каже Олексенко.

Керівник «Полтаватеплоенерго» каже, що держава визнала, що заборгованість підприємств-теплопостачальників  з’явилася не з вини підприємств. Через це проблем з постачальником газу не має бути.

«Це системна проблема, що закладена принципами державного регулювання у теплоенергетиці. Є трішки переживання щодо процесу зміни постачальника на платформі ГТС. Якщо йти нормативно, то ми зараз сплачуємо кошти постачальнику як аванс. Ми робимо це коштом кредитних грошей "УкрГазБанку"», – розповів Олександр Олексенко.

«Полтаватеплоенерго» платить за енергоносій, ці кошти отримує постачальник газу і заводить газ на платформу ГТС. Зараз у полтавському підприємстві очікують, що це зроблять дещо швидше, аніж завжди. Інакше, цю процедуру завершать 3-4 травня:

«Теоретично на цей час постачання гарячої води можемо припинити. Але у нас є варіант Б – ми підстрахувалися з іншим постачальником газу і якщо не порушать регламент, то полтавці цього не відчують. Ми підписали цю угоду майже на всіх умовах нового постачальника, вони є значно кращими, але не є ринковими. Ми отримали можливість ви"йти на ринок, працювати в ринкових умовах щодо закупівлі природного газу».

Технічний директор підприємства Володимр Пасічко говорить, що постачання гарячої води не зупинять коштом фінансових можливостей підприємства ( за рахунок кредитних коштів):

«Мене особисто бентежить фінансування ремонтної кампанії. Якщо така ситуація продовжуватиметься у наступні місяці, то зрозуміло, що кредит не нескінчений і колись закінчаться гроші на ремонти. Хотілося б у такий складний період розраховувати на підтримку держави, місцевої влади».

Попри це, проблемою залишається заборгованість споживачів. Олександр Олексенко говорить, що у підприємстві проаналізували структуру дебіторської заборгованості і знають, що серед є споживачі, які мають достатній фінансовий ресурс:

«Ми розуміємо, коли це малозабезпечені сім'ї, або літні люди. Змінюється й підхід до оплати. Якщо раніше постачання газу здійснювало підприємству в цілому, то тепер на окремі  котельні. Я не виключаю ситуацію, якщо споживачі, які отримують послуги від котельні, не забезпечують певні рівні розрахунку, то на цю котельню не буде заведено газ і підприємство не зможе забезпечити послугу з опалення або постачання гарячої води».

Наразі «Полтаватеплоенерго» лишило заявку на українській енергетичній біржі і чи чекає чи заповнять її постачальники енергоносія.

Loading...