img_9227

Спостерігачі виявили, що на різних дільницях у місті виборці фотографують свої бюлетені. За це передбачена відповідальність.

Про це повідомляє громадянський рух «ОПОРА» 22 листопада.

На  дільниці на вул. Богдана Хмельницького, 9 побачили, що жінка сфотографувала свій виборчий бюлетень. Їй сказали, що фото потрібно видалити. Вона відповіла, що фотографувала бюлетень вдруге, бо не знала, що за це є кримінальна відповідальність.

На дільниці на вул. Європейській, 153 виборець сфотографував заповнений бюлетень на телефон. Він сказав, що зробив це «для себе» на згадку. «ОПОРА» пише, що виборець видалив фотографію, а бюлетень вкинув у скриньку. Поліція перевірила, що чоловік видалив фото.

На дільниці на вул. Івана Мазепи, 8. Чоловік сфотографував бюлетень і сказав, що зробив це на прохання дружини. До з’ясування залучили поліціянтів, а бюлетень чоловік у виборчу скриньку.

«ОПОРА» пише, що фотографування бюлетенів використовується як доказ волевиявлення при підкупі виборців, тому поліція з’ясовує мету фотографування. Фіксувати результати волевиявлення забороняє Виборчий кодекс України, адже голосування має бути таємним.

Loading...