Фото – katp.pl.ua

Комунальне підприємство пропонує підвищити вартість послуг із вивезення відходів. Причина – чинні тарифи розраховані кілька років тому, а за цей час їхня собівартість змінилася через зростання витрат на зарплати працівників, закупівлю палива, запчастин для сміттєвозів, енергоносіїв тощо.

Про це стало відомо з повідомлення КАТП-1628 про намір змінити тарифи на послуги поводження з твердими побутовими відходами. Повідомлення оприлюднили на сайті Полтавської міської ради 10 серпня.

Підприємство планує подати пропозицію щодо оновлених тарифів до міської влади. Для цього розрахували структуру витрат, яку закладають у запропоновані тарифи.

Тарифи на послугу вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) у Полтаві діють залежно від групи: населення сплачує 47,18 грн за 1 м³, бюджетні установи – 49,44 грн/м³, підприємства – 58,43 грн/м³.

За інформацією КАТП, чинний тариф розраховували у 2017 році, беручи за основу ціни 2016 року. Зважаючи на зміну собівартості тарифу, підприємство пропонує ввести єдиний тариф на вивезення твердих побутових відходів у розмірі 83,40 грн за 1 м³ з ПДВ.

Тариф на вивезення великогабаритних відходів, зокрема твердих та ремонтних, наразі становить 106,86 грн/м³. Тариф також розраховували у 2017 році. Зважаючи на зміни собівартості, КАТП називає економічно обґрунтованим тариф 218,50 грн за 1 м³ вивезеного сміття.

Розмір тарифів на послуги з захоронення відходів нині також залежить від групи споживачів: населення сплачує 4,75 грн/м³, бюджетні установи – 5,20 грн/м³, а підприємства – 5,88 грн/м³.

КАТП-1628 пропонує встановити його на рівні 22,48 грн/м³ і обґрунтовує підвищення вартості тим, що востаннє розрахунки здійснювали у 2008 році. За понад десятиліття собівартість послуги зросла.

Зважаючи на наведені розрахунки тарифів, КАТП пропонує встановити тарифи на поводження з ТПВ на рівні:

  • 105,88 грн/м³ з ПДВ за вивезення та захоронення твердих побутових відходів;
  • 240,98 грн/м³ з ПДВ за вивезення та захоронення великогабаритних побутових відходів, зокрема ремонтних.

Місячну вартість послуг для мешканців встановлять після того, як затвердять нові тарифи та норми надання послуг.

Нагадаємо, що до КАТП-1628 позиваються щодо тимчасової заборони вивозити сміття на Макухівське сміттєзвалище. Про підсумки першого судового засідання читайте тут.

Loading...