IMG_20210615_100525

Держекоінспекція позивається до КАТП-1628 щодо тимчасової заборони вивозити сміття на міське звалище відходів. Комунальне підприємство подало зустрічний позов.

15 червня у Полтавському окружному адміністративному суді відбулося перше засідання щодо справи про тимчасову заборону розміщення твердих побутових відходів на Макухівському сміттєзвалищі. Справу розглядає суддя Андрій Головко.

Позивачем у справі є Державна екологічна інспекція центрального округу. Інспекції хоче припинити роботу сміттєзвалища до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля на господарську діяльність, ліквідації забруднення земельної ділянки. Детальніше про вимоги йдеться у цьому матеріалі.

Під час засідання суду стало відомо, що КАТП-1628 подало зустрічний позов щодо визнання протиправними дій Держекоінспекції.

Суд оголосив перерву, під час якої мають взяти до розгляду зустрічну позовну заяву, а Держекоінспекція – ознайомитися з матеріалами позову. Наступне засідання відбудеться 17 серпня.

На судове засідання прийшли представники ініціативної групи мешканців села Макухівка, які виступають проти продовження експлуатації сміттєзвалища. Частина групи стояла з плакатами під стінами суду, а кілька людей були присутні під час розгляду справи.

Представник ініціативної групи, місцевий мешканець Макухівки Сергій Васильєв говорить, що про порушення використання сміттєзвалища говорять протягом кількох років:

«Останні 3 роки вони (позивач та відповідач, – прим. авт) проводять перевірки діяльності КАТП на полігоні сміттєзвалища. Вони постійно надають приписи, терміни для їхнього усунення, для виконання. Але керівництво КАТП-1628 ігнорує приписи, не виконує. Складають протоколи, щоб сплачували кошти до держбюджету за порушення приписів, але і це комунальники не виконують».

Нагадаємо, раніше жителі села Макухівка перекривали дорогу до сміттєзвалища під Полтавою. Протестувальники пропускали весь транспорт, крім вантажівок КАТП-1628. 

Пізніше КАТП-1628 повідомили про затримки з вивозом сміття по місту на невизначений час.

Згодом міський голова Олександр Мамай провів зустріч з ініціативною групою протестувальників. Після цього шлях до Макухівки відкрили. 

Головне про Меморандум, підписаний ініціативною групою села Макухівка з міським головою Полтави Олександром Мамаєм, можна прочитати тут.

Loading...