У Полтаві показали, де стоятимуть двометрові скульптури Гоголя і Пушкіна

Автор: Аліса Куценко, 21 лютого, 11:10

Фото: Актори, які зіграли Пушкіна, Котляревського та Гоголя


На місці майбутніх скульптур, які встановлять на перетині вулиць Гоголя і Пушкіна, біля готелю Premier Hotel Palazzo, виступили актори, які відтворили вигляд пам’ятників.

Зображення самих пам'ятників показали на презентації в готелі.

У Полтаві показали, де стоятимуть двометрові скульптури Гоголя і Пушкіна

Презентація відбулася там же у четвер, 21 лютого, до Всесвітнього дня екскурсовода. Ініціатором та художником скульптур виступила генеральна директорка готелю Олена Шуліка.

У Полтаві показали, де стоятимуть двометрові скульптури Гоголя і Пушкіна

Про свій задум – подарувати місту дві бронзові скульптури українського та російського митців заввишки 2 метри, – вона розповіла ще 8 листопада минулого року, на «Бізнес-форум інтегрованого розвитку міста», організатором якого була КО «Інститут розвитку міста». Тоді директорка готелю зазначила, що готує сюрприз для Полтави, який виготовили в майстерні одного з найвідоміших скульпторів України, львів’янина Володимира Царика.

У Полтаві показали, де стоятимуть двометрові скульптури Гоголя і Пушкіна

Вона зізналася, що ідея скульптур була її. Олена Шуліка сперечалася зі скульптором півроку, але перемогла:

«Цісарик виготовив дві розкішні бронзові двометрові скульптури: Гоголя, який тримає і протягує Пушкіну філіжанку кави, а на чашці – тризуб. Келих дружби, мабуть, підняти важко, скажуть, рюмочну хотіла зробити тут… А філіжанка кава – це мабуть, і є те, що в дружній бесіді, в дружньому діалозі… Зі сторони вулиці Гоголя – двометровий Гоголь, достатньо добрий, достатньо відкритий, протягує чашку. Пушкін все-таки знімає свій циліндр, а в його руках, зі сторони вулиці Пушкіна, він тримає «Енеїду» Котляревського, тому що Котляревський є родоначальник української словесності, як на з’явилася на 100 років раніше за Пушкіна, він став класиком з “Енеїдою”».

Тоді вона зазначала, що встановлювати їх взимку не буде, а відкриють скульптури 1 квітня, до 210-річчя з дня народження Гоголя.

У Полтаві показали, де стоятимуть двометрові скульптури Гоголя і Пушкіна

На презентації оголосили, що дата залишається незмінною, а значить, уже в квітні Полтава отримає ще один туристичний маршрут «М.В. Гоголь – О.С. Пушкін – І.П. Котляревський». Запрошені актори відтворили постаті скульптур, а доповнив їх актор, який зіграв Івана Котляревського.

IMG_9335

Також на заході, який відвідали директорка департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, головний архітектор Полтавської області Ірина Особік і директорка департаменту інформаційноїдіяльності ОДА Вікторія Пилипенко, який відбувся вже в готелі, представили відеоряд про туристичні об’єкти Полтавщини, страви з «Енеїди» та нагородили екскурсоводів. 

Фото Анни Аксюк та Олега Журавльова

Анна Аксюк, Аліса Куценко

 

Опублікована: 21 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація