Ескіз Юрія Мостовщикова
Ескіз Юрія Мостовщикова

Джерело – poltava.to

На вул. Гостомельській (Матросова), 2 планують побудувати 2 багатоповерхівки. Громада мала запитання щодо розміщення будинків, використання уже зношених мереж та розміщення паркінгу.

Участь у громадських обговореннях 12 травня взяли 19 учасників.

Дозвіл на розробку детального плану територій Полтавська міська рада надала 2021 року.  Інвестором будівництва виступило ТОВ «Посейдон Плюс», а проєктуванням займався ФОП Микола Лапін.

Ескіз Юрія Мостовщикова. Джерело – poltava.to

Представниця розробника Анастасія Кондратенко розповіла, що проєкт вирізняється з-поміж інших у Полтаві своєю висотність й пропонує створення дворівневого підземного паркінгу. Це новий досвід для міста.

В одному 17-поверховому будинку, що буде розташований вздовж вул. Гостомельської, житло розпочинатиметься з третього поверху. Одна часина цього будинку буде 2-поверховою, а інша матиме усі 17. Житлова частина займатиме 15 поверхів, а відмітка даху становить 52 метри.

Другий будинок розташують вглиб ділянки на вул. Гостомельській. Житло сягатиме 16 поверхів, а відмітка даху – 51,9 м. За висновком аеропорту «Полтава» будівництво будинків висотою понад 55 метрів не є перешкодою для них, хоча цей проєкт потрапляє в їхній радіус.

Проєкт передбачає створення дворівневого паркінгу. Головний архітектор «Архімісто – Буд».  Володимир Гузік каже про сучасність рішення створити підземний простір для організації паркінгу:

«Враховуючи щільність забудови, критичну кількістю транспорту в місті й неможливість десь його зберігати. Я вважаю, що треба підвищувати поверховість забудови через нестачу житла і війну. Основні планування і архітектурні рішення цього проєкту це враховують.

Основні норми проєктом виконуються. Але дещо треба скоригувати. Зокрема, посунути будівлю ліворуч, щоб не організовувати пожежний проїзд через приватну територію. Це міна сповільненої дії. Якщо власник діляни поруч змінить плани, не буде під’їзду для пожежників. Також треба попрацювати з мережами».

Ескіз Юрія Мостовщикова. Джерело – poltava.to

Запитання мала й жителька будинку на вул. Гостомельській, 4 Оксана Гайдамака. Її турбує підключення будинків до водопровідної мережі:

Я живу 10 років у цьому будинку і вода у нас до 2 поверху, немає тиску. Як ви з цим будете? – запитує полтавка.

Мережі зношені і тиску не витримують. Забудовник матиме змінити усю мережу від перехрестя Європейської до Матросова на цій ділянці і тому у вас теж з’явиться тиск води, – відповів Володимир Гузік.

Ми не проти, це все чудово, що нові будинки і все таке. Я тут живу 10 років і я можу вам показати, що у мене в крані холодної води немає зовсім, – резюмувала Оксана Гайдамака.

Ескіз Юрія Мостовщикова. Джерело – poltava.to

Місцева жителька Валентина Борисенко мала запитання про місцерозташування двох будинків й уточнювала де забудовник створик парковку. Їй пояснили, що планується 141 паркомісце на 202 квартири.

Громадські слухання визнали такими, що відбулися. Після цього забудовник має дозвіл на зміну цільового призначення землі. Наступним етапом будуть зміни у кадастрі, а згодом і містобудівні умови на проєктування забудови.

Презентований ДПТ
Loading...