У Полтаві вперше затвердили зразок покажчиків найменувань вулиць

Автор: Анна Єгорова, 19 липня, 12:28

Фото: Утверджений зразок покажчиків найменувань вулиць у Полтаві


Проект рішення зі змінами ухвалили на засіданні міськвиконкому. Зразок передбачає біло-коричневу табличку з написом українською, транслітерацією назви англійською та номер вулиці.

Нагадаємо, за п'ять днів до цього на сайті ради оприлюднили проект із дещо іншим зразком: в англійському варіанті назва зазнавала не транслітерації, а перекладу. Це – один із дискусійних моментів у лавах робочої групи, яка створювала проект, – зазначає депутат міськради Вадим Ямщиков, один із ініціаторів розробки єдиного зразка табличок:

«Після того як у силу вступив закон «Про декомунізацію», була створена робоча група з питання перейменування вулиць. Після зміни виникло питання, що в Полтаві давно не мінялися таблички».

Вадим Ямщиков

У робочу групи ввійшли кілька депутатів, представники профільного управління виконкому, фахівці громадських організацій, рекламних агенцій, представники «Інституту розвитку міста» і КП «ЖЕО №2». За словами пана Ямщикова, обговорювали кілька варіантів (інший шрифт, синій фон, декоративні елементи). Ініціативу залучити спеціалістів для якісного дослідження необхідних параметрів табличок відхилили через фінансове питання.

Саме біло-коричневий варіант, на думку Вадима Ямщикова, обрали через те, що він пасуватиме історичним будівлям, проте офіційного пояснення вибору не було.

«Просто притуляли до фасадів, дивилися, який буде вигляд. Ну, сподобалося… у кожного своя точка зору. Потрібно аргументувати, а не «на глаз» чи «подобається – не подобається». Однак прийняття зразку – це дуже позитивне рішення, тому що багато табличок із часом зруйнувалося, і ніхто їх не відновлював», – підсумував Вадим Ямщиков.

Фінансування виготовлення нових табличок передбачає бюджетних 600 тисяч гривень. Однак розпорядження ними наразі не розглядалося, а сьогоднішнє рішення просто затверджує стандарт – зазначає Микола Шевельов, начальник управління містобудування й архітектури:

«Зараз проект рішення був тільки про встановлення зразків. Тобто фінансова сторона не розглядалася. Розміщення табличок – також наступне питання».

Микола Шевельов

Хоча в рішенні прописано, що змінити наявні таблички «рекомендують», а не вимагають, проте 18 стаття «Правил благоустрою міста Полтави» передбачає такий обов'язок:

«Власники, балансоутримувачі на розі вулиць, фасадів будинків встановлюють покажчики найменувань вулиць, провулків, площ, майданів, бульварів, проспектів, узвозів та номерів будинків за встановленим зразком».

Контролюватимуть виконання рішення, як ми писали раніше, профільний заступник міського голови Андрій Лямін і Володимир Рак, очільник комісії з благоустрою.

Опублікована: 19 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація