Відкриття гінекологічного простору
Відкриття гінекологічного простору

Фото – Полтавський обласний центр громадського здоров’я

16 березня в міському пологовому будинку Полтави відкрили кабінети допомоги для жінок, які зазнали сексуального насилля. Звертатися можна цілодобово.

Про це повідомив Полтавський обласний центр громадського здоров’я.

По допомогу можуть звертатися жінки, які опинилися у складних життєвих обставинах, постраждали від насилля, а також пацієнтки з інвалідністю, порушеннями опорно-рухового апарату тощо. Послуги надають безоплатно.

У медичному просторі передбачений комплексний підхід: пацієнткам надають медичну, психологічну допомогу, медикаменти для запобігання небажаної вагітності, наслідкам сексуального насильства, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ.

Фото – Полтавський обласний центр громадського здоров'я

Для цього придбали обладнання, медикаменти, витратні матеріали на понад 800 тис. грн. Прийом пацієнток провозять у чотирьох кабінетах: зоні спілкування, оглядовій залі, палаті після маніпуляцій та у малій операційній. Оглядову залу обладнали безбар’єрним гінекологічним кріслом з регулюванням висоти, портативним УЗД апаратом та іншим маніпуляційним обладнанням.  

Фото – Полтавський обласний центр громадського здоров'я
Фото – Полтавський обласний центр громадського здоров'я

При зверненні лікар проводить бесіду з пацієнткою про те, що її очікує, яку допомогу їй запропонують. Якщо жінка погоджується отримати лікування, його надають. 

Кабінети обладнали завдяки проєкту Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Міжнародної федерації планування сім’ї. Кошти на це надав уряд Великої Британії.

Нагадаємо, що торік у міському пологовому будинку запрацював гінекологічний кабінет, куди анонімно можуть звертатися жінки, які постраждали від домашнього насильства.

Loading...