Один із макетів пам’ятника Григорію Сковороді
Один із макетів пам’ятника Григорію Сковороді

Фото Анастасії Недогорської, ІВ «Полтавщина»

Пам’ятник Григорію Сковороді хочуть встановити у сквері «Школа мистецтв» на вул. Лідова.

22 листопада відбулося засідання земельної комісії Полтавської міської ради. Депутати підтримали проєкт рішення про надання дозволу на спорудження пам’ятника Сковороді. Остаточно погодити місце встановлення монумента мають на сесії міської ради.

У сквері мають виконати комплексний благоустрій під встановлення пам’ятника. Замовником увічнення Григорія Сковороди з нагоди його 300-річчя виступає Полтавська обласна військова адміністрація, яка звернулася до міської ради щодо необхідних дозволів.

Видання «Полтавщина» повідомляло, що в Полтаві відбувся конкурс на найкращий макет пам’ятника Сковороді. Його виготовлять і встановлять коштом анонімного мецената. Конкурс провели у закритому форматі через стислі терміни. Обирали серед 5 макетів харківського скульптора.

Через тривалість виливання з бронзи фігури Сковороди пам’ятник встановлять у сквері наступного року, а до цього замість нього стоятиме макет.

Нагадаємо, що на Полтавщині створили парк до 300-річчя Григорія Сковороди. Разом із жителями громади лісівники висадили 68 хвойних та декоративних дерев і кущів.

Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, що у селі Сковородинівка на Харківщині, у травні зруйнувала російська ракета. У межах проєкту «Збережіть українську культуру» на відновлення і відбудову пам'яток культурної спадщини збирають на відбудову зруйнованого музею. Також для відновлення зруйнованого росіянами музею Сковороди створили фонд.

Ким був Григорій Сковорода – український філософ з Полтавщини, якого росіяни намагалися знищити після смерті, читайте тут.

Loading...