В полтавському аеропорту не можуть відкрити базу для вертольотів через заблоковану роботу бюджетної комісії

Автор: Віталій Крицький, 15 грудня, 10:15

Фото: Полтавський аеропорт


Депутатська бюджетна комісія Полтавської обласної ради має ухвалити рішення про надання в оренду площ компанії ПрАТ«Українські вертольоти», але комісія не збирається вже 3 місяці.

Пригадаємо, 18 вересня КП «Аеропорт-Полтава» підписало договір про базування повітряних суден ПАТ «Авіакомпанія “Українські вертольоти”» в аеропорту.

Як розповідав «Полтавщині» директор підприємства Володимир Окара, Виконувач обов’язків гендиректора КП Володимир Окара розповідав, що аеропорт почергово прийматиме 27 вертольотів, а постійно базуватиметься 6 бортів. Усі вертольоти будуть типу Мі-8МТВ-1. Початок базування — листопад 2019 року. Володимир Окара, зазначав, що вертольоти базувалися в Кременчуці. Там їх не можуть забезпечити усім необхідним, тому вирішили перебазуватися в Полтаву. Крім того, аеропорт «Полтава» має статус міжнародного пункту пропуску.

Договір безстроковий і передбачає постійне базування. За надання майданчика для вертольотів аеропорт «Полтава» кожного місяця отримуватиме 150-250 тис. грн у залежності від операцій.

Станом на 10 грудня вертольотів на території аеропорту немає. Як пояснив ЗМІСТу Володимир Окара, чекає на засідання депутатської бюджетної комісії облради, на якій мають ухвалити рішення про надання в оренду «Авіакомпанії “Українські вертольоти”» площ на території аеропорту.

«Ми чекали, що рішення ухвалять раніше, тому й анонсували на листопад. Але комісія не відбувається понад 3 місяців – ми стали заручниками цієї ситуації»,– зазначив посадовець.

До речі, «розбрат» у бюджетній комісії почався ще в березні. Тоді заступниця голови комісії Ірина Степаненко говорила, що нова депутатська більшість відсторонила її голову – Миколу Бондаря – адже він начебто не збирав засідання на вимогу більшості депутатів. Восьмеро депутатів обрали Степаненко головою. Бондарь не визнавав цього рішення.

Із цього часу комісія хоч періодично і відбувається, але фактично не виконує свої функції. У вересні, на 27-ому засіданні сесії Полтавської обласної ради склад комісії розширили, щоб нейтралізувати вплив Степаненко.

Новопризначений голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов характеризував статус комісії як «невизначений». Наступна бюджетна комісія має відбутися у понеділок, 16 грудня.

В інтерв’ю телеканалу «Центральний» Олег Синєгубов говорив, що йому не подобається ідея використовувати аеропорт як територію для вертольотів. Він хоче, щоб аеропорт використовували за призначенням:

«Мені кажуть: зробімо там прийом гелікоптерів. Це неефективне використання. Мета цього проєкту була іншою».

Володимир Окара відмовився коментувати позицію Синєгубова.

«Я не маю права коментувати. Це – комунальний заклад, і як вирішить керівництво області, так і буде. Моя особиста думка – це прибуток підприємства. Я тільки з цього розглядаю всі пропозиції».

Нагадаємо, 12 червня стало відомо, що суд призупинив ліцензію авіакомпанії «SkyUp», яка здійснює перевезення пасажирів із полтавського аеропорту до Туреччини та Єгипту.

Однак представники авіакомпанії, у коментарі виданню «Полтавщина», зазначали, що причина «провалів» у рейсах пов'язана не з авіакомпанією. Справжня причина – незадовільний стан злітної смуги й недостатня завантаженість на рейсах.

Наразі із полтавського аеропорту немає рейсів до Туреччини або до Єгипту.

Додамо, що за 2 роки на оновлення аеропорту «Полтава» вже витратили понад 70 млн грн.

Обкладинка Тетяна Фальковської

Опублікована: 15 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація