В Україні планують скасувати переведення годинників
В Україні планують скасувати переведення годинників

( Фото – investor-ua.com)

Згідно з новим законом планують скасувати сезонне переведення годинників та встановити єдиний час на всій території країни. Всесвітній координований час (за Гринвічем) плюс дві години.

«Українська правда» повідомляє, що Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт, що скасовує в Україні перехід з літнього на зимовий час і навпаки. Якщо закон ухвалять повністю, то в Україні постійно залишатиметься нинішній зимовий час (UTC+2 за міжнародною шкалою).

Автор законопроєкту – перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук. Він  каже, що цей закон забезпечить захист територіальної цілісності, зміцнення національної безпеки України, адже на окупованих територіях встановлений час Росії. Тож встановлення єдиного часу на території країни дозволить зміцнити безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Також перехід на єдиний час спрямований на захист здоров’я населення. На думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення годинників викликає погіршення стану здоров’я в період адаптації до нового часу. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб тощо. 

Loading...