a9vlgoggbbjhg7ab

Будівництво скейтпарку завершили 7 серпня, а 12 серпня його офіційно відкриють. ЗМІСТ вирішив згадати – як будувався перший скейтпарк у місті.

У вівторок, 11 серпня, на сайті Полтавської міської ради опублікували проєкт рішення ради щодо передачі новозбудованого скейтпарку на вул. Героїв Сталінграду, 1в на баланс Шевченківської районної ради. Тож, щоби побудувати скейтпарк проєкт пройшов такі етапи:

  • Перший етап — реєстрація проєкту.

У 2018 році, 18 жовтня, полтавець Євген Марченко подав проєкт будівництва скейтпарку в Полтаві. Через два дні, 20 жовтня, Марченку повідомили, що проєкт зареєстрований на сайті міського «Бюджету участі». Тоді став відомий бюджет проєкту — 1,4 млн грн (максимальна сума на великий проєкт). Будівництво скейтпарку підтримали 786 полтавців.

  • Другий етап — обрати місце будівництва.

Спершу скейтпарк планували збудувати в парку «Перемога». Але ця територія підпадає під реконструкцію, тому у 2019 році вирішили обрати іншу локацію — поблизу екскінотеатру «Алмаз». Згодом Управління капітального будівництва уклало договір на розроблення проєкту землеустрою земельної ділянки по вул. Героїв Сталінграду, 1в.

  • Третій етап — кошти, проєкт, будівництво.

У лютому, 2020 року на сесії міської ради заклали 2,6 млн грн на реалізацію проєктів переможців, зокрема скейтпарку та «Вуличної арени» по 1,3 млн грн кожен. У 2020 році стало відомо, що проєкт усе таки реалізують. До цього часу не вистачало певної суми коштів на дорожнє покриття.

Узимку УКБ уклало договір на 52 тис. грн, щоби розробити проєкт скейтпарку. Згодом, Управління уклало договір вартістю 1 млн 285 тис. 610 грн із ТОВ «Будімперія 2017» на будівництво.

  • Четвертий етап – завершення.

1 травня підрядник почав будівництво скейтпарку. Спершу засипали відведену територію піском та вирівняли поверхню. Фігури для катання, які виготовив Rightpark, почали встановлювати 4 серпня. Повністю будівництво скейтпарку завершили 7 серпня.

Додамо, що на 2020 рік на реалізацію програми закладено 11 млн 300 тис. грн. У 2018 році обсяг фінансування був значно менший — 5 млн 300 тис. грн.

Скейтпарк

Нагадаємо, що 3 серпня стартував міський та обласний конкурс бюджету участі.

Також ЗМІСТ розповідав про міський бюджет участі. Зокрема про те, що Полтава, Чернігів і Черкаси стали першими українськими містами, де в 2015 році почали впроваджувати «Бюджет участі». Ця демократична ініціатива дає жителям міста долучатися до реалізації проєктів, які покращують місто або роблять життя у ньому комфортним. Тобто усі охочі можуть подати свій проєкт (зазвичай це локальні ініціативи), кращі серед них обирають шляхом голосування і згодом втілюють.

Loading...