Влада перевірить скарги медиків Полтавщини щодо переведення на неповну ставку

Джерело – epravda.com.ua
Скарги про переведення на неповну ставку від медиків Полтавщини спрямували на перевірку до Міністерства охорони здоров’я, Держпраці та голови обласної державної адміністрації.
Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький 31 січня. За словами депутата, медики з різних областей переважно повідомляють про тиск з боку керівництва закладів щодо переведення на неповну ставку:
«У більшості випадків медичні працівники стверджують, нібито головний лікар змушує їх писати заяву на перехід на неповну ставку, у разі відмови – обіцяє звільнити або створити нестерпні умови праці. В одному зверненні йдеться про те, що нібито очільник Департаменту охорони здоров’я області дав вказівку директорам медзакладів переводити людей на 0,75 та 0,5 ставки. Нам навіть передали диктофонний запис розмови з керівником однієї з лікарень».
Перевірки викладених у зверненнях фактів здійснюватимуть у закладах Полтавської, Житомирської, Чернівецької, Тернопільської, Чернівецької, Чернігівської, Івано-Франківської, Черкаської, Вінницької, Волинської, Київської, Рівненської, Сумської, Харківської областей.
За підсумками скарг депутат спрямував понад 30 звернень щодо примусового переведення медиків на неповну ставку.
Зокрема Михайло Радуцький оприлюднив відповідь Державної служби України з питань праці на одне з його звернень, що стосується можливого порушення законодавства керівником «Обласної лікарні». Держпраці повідомляє, що перевірку можливого порушення здійснять тільки на підставі надходження запиту народного депутата, оголошеного на засіданні Верховної Ради, та/або звернень працівників лікарні щодо порушення законодавства про працю відносно них.
У відповіді також йдеться про те, що Управлінню Держпраці у Полтавській області доручили «проведення роз’яснювальної роботи у закладах охорони здоров’я області, спрямованих на недопущення порушення прав медичних працівників при запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу».


Нагадаємо, що з 1 січня мінімальні зарплати лікарів і медсестер встановили на рівні 20 та 13,5 тис. грн за роботу на повну ставку. Влада Полтавщини назвала нові зарплати медикам «особливо проблемним» питанням. Що говорять про роботу закладів охорони здоров’я у 2022 році, читайте тут.
Куди медики можуть звертатися у разі примусового переведення на пів ставки, читайте тут.