C9yd0xdXOkwoPWy6

«Привіт із Полтави» – книга-переможець номінації «Культура і мистецтво» на всеукраїнському конкурсі «Краща книга Полтавщини-2018». Про перше зібрання унікальних екземплярів і всю свою колекцію розповів на презентації каталогу відомий полтавський краєзнавець Євгеній Аничин.

Євгеній Аничин колекціонує поштові листівки 15 років. Кількість карток вже давно перестав рахувати. Говорить, їх близько 3000. Це найбільша колекція поштівок з видами Полтавщини.

«Я народився на тому місці, де зараз стоїть садиба Котляревського. І я натрапив на листівку, на якій зображений дім, в якому жив з народження до 6 років. Вона не є такою знаковою, є екземпляри набагато цінніші. Проте саме з неї я зрозумів, що мені цікаво колекціонувати картки», - розповідає краєзнавець.

Євген Аничин

6 вересня у «літературній вітальні» Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського відомий краєзнавець презентував першу частину каталогу поштових карток «Привіт із Полтави». До альбому увійшло 160 зображень з видами Полтавщини кінця XIX початку XX століття. Переважна більшість належить Євгенію. На листівках околиці, якими їх вже ніхто не побачить, перші пам’ятники відомим митцям та люди в їх автентичному побуті.

Каталог зі старими листівками презентували у одному із музеїв

Краєзнавець впевнений: предмети колекціонування допомагають вивчати історію глибше. Це – ракурс, з якого відкривається вид на українську ідентичність.

«Ця книга – перша систематизація полтавських поштових карток. Зараз у нас є ґаджети, а раніше це був основний спосіб комунікації на відстані, потужний засіб масової інформації, вид реклами та популяризації художніх творів, пропаганда, агітація. Картка – невичерпаний матеріал для дослідження багатьох галузей», – розповідає автор.

Каталог зі старими листівками презентували у одному із музеїв

Організаторка виставки, завідувач відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім. І.П. Котляревського Юлія Крамарєва зазначила:

«Я на цю книгу звернула увагу, коли у нас був захід про видатного художника Полтави Йосипа Хмелевського. Ця книжка мені відкрила очі. До того дня я не уявляла, як «народжувалась», друкувалась старовинна листівка. Для мене цей каталог став великим відкриттям. Звичайно, хочу поділитися нею з людьми».

Гість презентації, екскурсовод Артем Мороз ділиться враженнями:

«Через те, що я вивчаю Полтаву часів Котляревського, цікаво, якою ж вона була коли він жив, коли був Радянський Союз. У наш час важко дістати такі старовинні речі, як ці листівки. У цьому і є унікальність колекції Євгенія».

Відвідувачка презентації

Середня ціна старовинних листівок коливається в межах 10-30 доларів, проте в колекції є екземпляри, що коштують 200-300 доларів. Але і це не межа, існують поштівки вартістю 1000 доларів, розповідає історик.

Книгу видано у ТОВ «Асмі» тиражем 300 примірників на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації за планом випуску соціально значущих видань. Вихід другої частини планується на кінець року.

Каталог зі старими листівками презентували у одному із музеїв
Loading...