Суд вирішив посадити у СІЗО власника заводу та його спільника без права внесення застави. Їх підозрюють у постачанні продукції рф, що використовували для військової галузі.

Про це повідомляє Полтавська обласна прокуратура 25 травня.
За даними слідства, спільники домовлялися з транспортними компаніями про перевезення продукції поза митним контролем до інших країн. Потім інструменти їхали в росію. Ці товари могли використовувати у військово-промисловому комплексі.


Під час обшуків на території заводу вилучили документи з доказами, а також готову продукцію. За місцем проживання власника товариства знайшли бойові припаси та інші речові докази.



Наразі чоловікам повідомили про підозру в провадженні господарської діяльності у взаємодії з росіянами.
Окрім цього, власнику товариства інкриміновано придбання бойових припасів без дозволу. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.
Слідчі дії здійснюються Управлінням Служби безпеки України в Полтавській області.
У травні ЗМІСТ писав, що керівник «Заводу алмазного інструменту» отримав підозру у колабораціонізмі. Основні потужності підприємства розташовані у Терешках, а реєстрація на вул. Стрітенській у Полтаві.
За даними слідства, до схеми причетний керівник підприємства-виробника алмазного інструменту та його спільник, що має підконтрольний бізнес в росії. Вони приховано постачали продукцію підприємствам, які використовують для військово-промислового комплексу рф.
Серед «замовників» товару були представники Курського електроапаратного заводу. Туди відправляли інструментарій для енергозахисних систем на об’єктах військово-морського флоту рф. Також злочинці контактували з московським підприємством «НПП Торий», яке виготовляє комплектуючі для російських зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.
У результаті комплексних заходів співробітники СБУ запобігли вивезенню до росії понад 100 одиниць нової партії товару.
За даними слідства, для реалізації оборудки ділки спочатку відправляли продукцію своїм спільникам до однієї з країн Південного Кавказу.