Ескіз житла у Лазурному від ТОВ «Укрбілдінвест»
Ескіз житла у Лазурному від ТОВ «Укрбілдінвест»

Джерело – poltava.to

Проєкт будівництва двох тисяч квартир для переселенців на Лазурному та артскладах залишається актуальним. Полтавщина домовилися з центральною владою про пілотний проєкт з будівництва й очікує на 2 млрд грн з державного бюджету.

Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін 24 травня.

За програмою «єВідновлення» люди, які втратили дім через бойові дії можуть отримати гроші на відшкодування ремонту. Якщо росіяни повністю знищили житло українців, для них з’являться державні ваучери. За них можна буде придбати квартиру у будь-якій громаді України.

«Ми розглядаємо питання, домовилися з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, що будемо пілотною областю, якій дадуть гроші на будівництво житла. Зараз усе робимо, щоб з перевиконання бюджету за півріччя держава дала гроші і ми почали попередні роботи і у 2024 році уже працювали на Лазурному. Зараз у бюджеті немає грошей, бо усі сили йдуть на ЗСУ. Це питання не фінансується, а в області у нас немає таких грошей».

Для початку робіт потрібно, щоб з держбюджету виділили 2 млрд грн.

Окрім цього, у ПОВА повідомили, що Полтавська міська рада у 2022 році погодилася виділити 90 млн грн на цей проєкт й проголосувала це на сесійному засіданні, але тодішній міський голова Олександр Мамай загорнув виділення коштів. Тепер з міськрадою планують нові перемовини.

Що відомо про проєкт

Раніше Полтавська міська рада проголосувала за надання обласній владі в оренду земельних ділянок. Зокрема, передали в оренду ділянку площею 2,1 га на вул. Олеся Гончара, 17а та ділянку площею 2,2 га на вул. Остапа Вишні, 32 (територія артскладів) й ділянку площею 7 га на вул. Лазурній.

Ілюстративна ескіз-пропозиція майбутніх будинків для переселенців архітектурного бюро Standard

Загалом планують збудувати 100 тис. метрів квадратних житла (1 метр квадратний коштуватиме 24 тис. грн) – це 2 тис. квартир.

Усього на будівництво тимчасового житла для переселенців планують спрямувати 2,56 млрд грн, зокрема 1,2 млрд грн із державного бюджету – у 2023 році.

Для цих потреб мають виділити:

  • з державного бюджету – 1,2 млрд грн;
  • з обласного бюджету – 86,4 млн грн;
  • з бюджетів органів місцевого самоврядування – 78,5 млн грн.

Переважно це будуть двокімнатні квартири до 60 метрів квадратних. Будинки матимуть до 6 поверхів, повинен бути ліфт і має бути враховане питання безбар’єрності. Також має бути передбачене укриття мають бути укриття та благоустрій території. Усю необхідну інформацію надали забудовникам і після того, як міська рада ухвалить рішення, проведуть тендерну процедуру. Збудувати житло планують за 6 місяців.

Після початку будівництва визначать категорії людей, яких першочергово поселятимуть до цих квартир. Помешкання перебуватимуть у власності військових адміністрацій. Люди мешкатимуть там до відновлення власних будинків.

Loading...