Встановлення ліхтарів по бульвару Б.Хмельницького обійшлося місту в 1,3 млн грн.

Автор: Наталія Норіцина, 13 липня, 16:42

Фото: Ліхтарні стовпи вздовж бульвару Б. Хмельницького


Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради минулого року оголосило тендер на капітальний ремонт бульвару Богдана Хмельницького. Оголошена вартість закупівлі – 1 млн 350 тис грн.  Тендер на виконання робіт виграло приватне багатопрофільне підприємство «Ремтехнал». 

Ремонтні роботи проводилися на ділянці бульвару від просп. М. Вавілова до вул. Головка. Вартість виконання зазначених робіт підприємство «Ремтехнал»  оцінило в 1 млн 329 тис грн, тобто на на 21 тис грн менше очікуваної вартості. У результаті ремонтних робіт вздовж бульвару було встановлено 34 ліхтарних стовпи з вигравіруваним гербом Полтави.  

Частина ліхтарів встановлена в безпосередній близькості до дерев, що ростуть вздовж бульвару: стовпи вкопані майже впритул до стовбурів дерев, а верхівки ліхтарів криються у кроні. 

Частину ліхтарів встановлено у безпосередній близькості до деревВерхівки ліхтарів сховані у кроні дерев

Кінцевий термін виконання ремонтних робіт згідно з договором - 31 грудня 2017 року. Станом на 13 липня 2017 року ліхтарі вздовж бульвару встановлені, але ще не працюють.  За виконання ремонтних робіт підприємство отримало від Управління ЖКГ 1 млн 222 тис грн. За словами директора «Ремтехналу» Олександра Яровенка, жодних інших робіт, окрім встановлення ліхтарних стовпів, на цій території не було проведено. Тобто вартість встановлення одного ліхтарного стовпа склала майже 36 тис грн. 

Олександр Яровенко, директор ПБП «Ремтехнал»:

«В минулому році там ми зробили - стовпи поставили. Світло ще не підключене. В цьому році повинні прокладати комунікації».

 «Капітальний ремонт» бульвару не торкнувся тротуарів, які перебувають в аварійному стані. Із напівзруйнованих тротуарних плит біля дитячого майданчика стирчить арматура, навпроти 17 гімназії та супермаркета «Фуршет» провалився асфальт. 

Відповідно до Відомчих будівельних нормам, капітальний ремонт передбачає «комплексне відновлення чи підвищення транспортно-експлуатаційних характеристик доріг і інженерних споруд або приведення параметрів і технічних характеристик окремих елементів з врахуванням зростання інтенсивності руху та осьових навантажень до діючих нормативних вимог». Згідно тих же норм, капітальний ремонт необхідно виконувати комплексно по всіх спорудах і елементах дороги, що ремонтуються.

 Провалля на тротуарі навпроти 17 гімназії прикрили уламками будівельних матеріалів

Провалля на тротуарі біля «Фуршета»

Цього року ПБП «Ремтехнал» виграло тендер на коригування робіт, які воно виконало у І чергу ремонту. 6 червня між Управлінням та підприємством був укладений відповідний договір. Ціна договору -272 785 грн. Згідно з даними з вівкритих реєстрів, уже 7 липня підприємство отримало майже 82 тис грн «попередньої оплати на капітальний ремонт бульв. Б. Хмельницького (І черга). Коригування»За словами директора підприємства, ПБП «Ремтехнал» ще не виграло тендер і жодних коштів на коригувальні роботи не отримувало.

Олександр Яровенко:

«По поводу тендера, то акцепта у нас ще не було. Тендер ми ще не виграли на коригування. По тендеру в нас аванса не було. Як же може бути аванс без акцепта? Те, що там авнс був проплачений - це буде підєднання мереж за ці гроші». 

Пізніше підприємець повідомив, що роботи з коригування передбачають під'єднання ліхтарів до електромережі.

Також цього року ПБП «Ремтехнал» брало участь у тендері на виконання ІІ черги капітального ремонту бульвару Б. Хмельницького. Пропозицію підприємства відхилили, посилаючись на відсутність у нього необхідної для виконання робіт техніки.

За інформацією сайту «Наші гроші», у 2016 році поліція підозрювала Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому та ПБП «Ремтехнал» у фальсифікації актів виконаних робіт. За даними поліції, Управління перераховувало фірмі гроші за роботи, які не були виконанні або виконані не в повному обсязі з використанням матеріалів, закуплених за завищеними цінам. Слідство підозрювало, що «Ремтехнал» має всі ознаки фіктивності і не має можливості виконувати замовлені роботи.

За даними «Антикорупційного монітору», підприємство «Ремтехнал» має ознаки корупційної складової. Його керівник та засновник є однією особою, він володіє 100% статутного фонду, а сам статутний фонд близький до нуля (500 грн). Також, на їхню думку, підприємство має ознаки неефективної господарчої діяльності, а саме: є збитковим, має низькі показники рентабельності, ознаки можливої неспроможності виконання своїх зобов'язань та негативну ділової репутації.

Опублікована: 13 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація