IMG_8614

Через карантин до місцевих бюджетів у 2020 році не надійшла запланована кількість коштів. Від виконання планових показників бюджетів залежить фінансування бюджетних установ.

Про наповнення місцевих бюджетів Полтавщини у 2020 році розповів директор Департаменту фінансів Полтавської облдержадміністрації Павло Кропивка на засіданні колегії 3 лютого.

До місцевих бюджетів надійшло менше коштів, аніж заплановано. Карантинні обмеження вплинули на виплати податків на доходи фізичних осіб (ПДФО), податку на майно та сплату за користування надрами.

Основні причини надходжень меншої кількості коштів до загального фонду місцевих бюджетів у 2020 році:

  • уповільнення зростання податку на доходи фізичних осіб через зменшення прибутків;

ПДФО є основним джерелом надходження коштів місцевих бюджетів. У 2020 році на Полтавщині сплатили 7,3 млрд грн цього податку – 95% від запланованої суми. Згідно з плановими показниками, мало надійти на 390 млн грн більше.

Павло Кропивка говорить, що до бюджетів усіх міст області, 11 районів та 13 територіальних громад надійшло менше ПДФО, ніж було заплановано.

  • пільги на податок на майно під час карантину; 

До місцевих бюджетів у 2020 році надійшло 1,5 млрд грн податків на майно, що на 19 млн менше запланованого. Цей податок включає 1,3 млрд грн плати за землю. Торік його сплатили на 30 млн грн менше, ніж заплановано у бюджетах.

За словами Кропивки, планові показники не виконали по бюджетах 3 міст обласного значення, 10 районах і 16 територіальних громадах.

  • падіння середньої митної вартості газу та ціни нафти;

Торік до місцевих бюджетів Полтавщини надійшло 691 млн грн рентної плати за користування надрами, що становить 85% від запланованих коштів. Зокрема, 450 млн грн надійшло за використання надр для видобування нафти й газу – 75% від планованого.

Павло Кропивка каже, що кошти у запланованому обсязі не надійшли до бюджетів 12 районів та 14 територіальних громад.

Загальний фонд місцевих бюджетів у 2020 році отримав 12,1 млрд грн податкових надходжень, що на 355 млн грн менше від планових показників.

Нагадаємо, що у 2020 році прокуратура Полтавщини пред’явила позови до Держгеокадастру щодо незаконного виділення земель на понад 1 млрд грн.

Loading...