Полтавські школярі вивчають «Захист України» в укритті
Полтавські школярі вивчають «Захист України» в укритті

(Фото – Полтавський ОТЦК та СП)

Віднедавна через неякісне викладання предмета «Захист України» у школах Полтавщини поводженню зі зброєю дітей навчають військові. Причиною стали недостатній кваліфікаційний рівень вчителів та відсутність необхідного спорядження у школах.

Про це ЗМІСТу розповів директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації Євген Кончаковський.

«Військово-патріотичне виховання молоді Полтавщини є одним із завдань Полтавського обласного ТЦК та СП. На жаль, на сьогодні, рівень викладання предмета "Захист України" не відповідає визначеному стандарту освіти. Цьому причина і слабке кадрове забезпечення, і недостатнє матеріальне оснащення - відсутність тирів, навчальної зброї, смуг перешкод, обладнаних класів тощо», – писали в обласному військкоматі.

Зауваження військових абсолютно зрозумілі. Євген Кончаковський каже, що їхня претензія полягає у забезпеченні і кваліфікації людей, які мають викладати цей предмет. Це питання розглядали з громадськими радами, центром патріотичного виховання й вирішили, що потрібно створювати опорні центри військового вишколу:

«Не варто намагатися кожен заклад закрити спеціальною посадою. Натомість можна створити один із закладів центрі підготовки, де військовий з матеріальною базою, міг би проводити заняття для дітей. Це оптимальне рішення, що дозволить не ганятися за кількістю».

Назва «опорний центр» є робочою, над ідеєю ще працюють. Ефективність такого формату викладання «Захисту України» показали кілька закладів у Полтаві, де є необхідна база. У приміщенні одного з училищ розвідник створив умови для навчання підлітків.  Макет зброї, тренажери, зразки автомата – усе це використовували у навчанні й завдяки цьому якість викладання предмета була високою.

Loading...