Книгарня у Полтаві
Книгарня у Полтаві

Фото ЗМІСТ

На десятий місяць повномасштабного вторгнення, українці повертають до життя буденні справи. Серед них і читання книг.

Як змінилися уподобання полтавців, ЗМІСТ дізнавався у книгарнях міста.

Одразу після 24 лютого у Полтаві рівень продажу книг впав до мінімуму, книгарні не працювали. Згодом постала нова проблема – відключення світла в Україні, та насправді це перетворилося на нову хвилю зацікавленості людей у читанні.

«Коли вдома немає ані світла, ані інтернету, на допомогу приходять книги, які стають єдиним джерелом інформації в суцільній темряві. Тому, люди постійно приходили в книгарні за оновленнями для домашньої бібліотеки» – розповіла продавчиня книг в одній з крамниць Полтави Анна.

Фото ЗМІСТ

Після початку війни помітно змінюються інтереси читачів: одразу купували прості та невимушені твори, переважно романи. Згодом, адаптувавшись до нових умов життя в воєнний час, читачі почали приходити за історичною літературою, детективами та антиутопіями.

Великої популярності набув також історичний жанр – читачі все більше цікавляться минулим держави, вивчають його, хочуть розібратися в причинах війни з країною-агресором. 

«Буває навіть таке, що люди приходять за підручниками з історії як в цілому України, так і локальної. Взагалі, попит на книги про Полтаву зріс дуже», – розповідає Анна.

Фото ЗМІСТ

Помітно зросла цікавість і до творів та авторів класичної української літератури.

«Як не дивно, проте книги Хвильового, Стуса, Багряного, Симоненка, Костенко зараз є найзатребуванішими серед покупців. Інколи буває таке, що ми просто не встигаємо закупити нові примірники, бо їх дуже швидко розбирають. Особливо це стосується книг сучасних українських авторів та репресованих поетів».

В іншій книгарні кажуть, що люди все частіше починають цілеспрямовано приходити по книги, написані саме українською мовою:

«Збільшення попиту на україномовні книги пов’язане з тим, що читачі масово переходять на державну мову, та хочуть оточити себе нею якомога більше в побуті. Особливо такі настрої помітні в переселенців, які тимчасово проживають в Полтаві»., – пояснює продавчиня книг Наталія.

Фото ЗМІСТ

У книгарнях Полтави помітні зміни в продажах дитячої літератури: після 24 лютого дорослі хвилюються про психологічне здоров’я дітей та читали книги про те, як війна впливає на них:

«Якщо раніше дорослі купували книги про психологію переважно для себе, то в умовах війни, коли дитяча психіка тільки розвивається, молодші потребують особливої уваги та належного ставлення. Серед поширених запитів серед дорослих були: “як знизити стрес та тривожність у дитини”, “що казати дитині під час повітряної тривоги” та інше».

З настанням новорічних свят попит на дитячу літературу значно зростає, адже у сучасному світі книга вважається гарним подарунком для дитини.

«Взагалі, книги є дуже поширеним подарунком, особливо для дітей, особливо на новорічні свята. Разом з книгою по особливому відчувається вся магія та атмосфера тепла цих свят».

Фото ЗМІСТ

Помітно, що читання серед українців популяризується: рівень продажу книг збільшується, читачі все частіше заходять в магазини за книгами, знайомляться з новими для себе жанрами та авторами. У книгарнях стверджують, що війна посприяла цьому та стала основним приводом такої зацікавленості серед жителів міста.

Loading...