KCWpRCAE8vnux0Cp

28 січня в Полтаві відбувся прем’єрний показ українського фільму «Міф». Стрічку присвячено життю та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом.

З прем’єрою фільму до Полтави приїхали режисер Іван Ясній та побратими Василя із фронту.

Василь Сліпак український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Він більше 19 років прожив у Франції, де зробив блискучу кар’єру. Але коли почалась війна на Сході України, взяв собі позивний «Міф» (за аналогією до своєї улюбленої сценічної ролі Мефістофеля) і поїхав боронити Донбас. У червні 2016-го року загинув.

«Василь нічого не боявся. Здавалося, що він все може, все вміє. Загинув, йдучи вперед. Нікому не розповідав про свою славу, про те, що він відомий оперний співак. Багато хто навіть не здогадувався про це», ‒ ділиться Валерія, яка перебувала з Василем на передовій.

Василь Сліпак (Джерело - gdb.rferl.org)

У стрічці поєднано документальні кадри, відео з особистих архівів Василя та його військових побратимів. А також анімацію, яку створив український карикатурист Юрій Журавель. Кадри до фільму знімали у Львові, Парижі та частково на передовій.

Стрічка режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія розповідає про героя, який пожертвував усім, що в нього було заради України.

Чи варто митцям брати до рук зброю, чи боротися в інший спосіб? Чому друзі та рідні не підтримали Василя в його бажанні бути на фронті? Що важливіше – кохання до дівчини, чи Батьківщини? – відповідь на ці та інші питання у фільмі «Міф». Фільм є неоднозначним, він про боротьбу, патріотизм, любов до своєї справи, своєї країни.

Іван Ясній, говорить, що цією історією хотіли не тільки розповісти про героя, а і надихнути, вселити віру в свою країну. «Міф» ‒ це, насамперед, глибока людська історія. Образ Василя Сліпака є втіленням тих змін, що відбулися в українському суспільстві.

«Ми декілька разів показали цей фільм в Америці, робили невеликі допремєрні покази. Нам було цікаво, як сприймуть люди, які майже нічого не знають про сучасні події в Україні. Американці були вражені. І один із них сказав, що після цього фільму хочеться взяти в руки зброю і йти захищати Україну», ‒ говорить режисер фільму.

Прем'єра фільму Міф у Полтаві

На прем’єрний показ у Полтаві прийшло близько 100 глядачів. Фінальні кадри фільму глядачі аплодували стоячи. А також хвилиною мовчання вшанували полеглих героїв.

У прокаті фільм з’явиться вже з 8 лютого. Також режисери планують презентувати фільм на світових фестивалях.

Loading...