Залишки пам’ятника на місці відпочинку Петра І прибрали з публічного простору Полтави

Фото ЗМІСТу
Роботи поблизу імперського пам’ятника завершили. Всі його частини перенесли до музею Полтавської битви.
Про завершення демонтажу на місці, де стояв памʼятник, повідомляє кореспондентка ЗМІСТу з місця подій на вул. Спаській.
З початку травня розпочався поетапний демонтаж монумента під наглядом архітекторів. Першим з пам'ятника забрали тризуб, який встановили активісти.

Наразі всі частини перенесли до музею Полтавської битви, а на очищеному місці зможуть поставити новий український символ.

Як демонтували памʼятник на місці відпочинку Петра I в Полтаві
У квітні з пам’ятки вперше за тривалий час зняли темне полотно. Це сірий монумент, з якого невеликими шматочками відпадає покриття, оголюючи старий чавун. За формою, прямокутний триярусний обеліск на гранітному стилобаті.
Зверху щит і меч – символи сили, що колись мали уособлювати імперську могутність. На щиті – шолом, що з роками потьмянів, але все ще кидає гостру тінь на граніт.
Згодом, 2 травня з пам'ятника на місці відпочинку Петра I зняли шолом, щит, меч, декоративні гірлянди й профільовані карнизи. До музею також відправили текстову табличку. 3 травня роботи на місці продовжили за участі археологів, які працювали усередині монументу.
«Елементи пам'ятника без пошкоджень демонтовані, пронумеровані, обміряні та упаковані. Їх перевезли на зберігання до Музею історії Полтавської битви, де вони перебуватимуть на території охоронюваного спецархіву», – повідомили у Save Poltava.




Більше фото з демонтажу пам'ятника – за посиланням.