Завершення децентралізації на Полтавщині: Президент звільнив очільника райдержадміністрації

Володимир Зеленський звільнив Геннадія Хорошуна з посади голови Зіньківської районної державної адміністрації (РДА) за його заявою.

Про це відомо з розпорядження Президента України від 16 грудня.

У межах децентралізації Зіньківську РДА реорганізують до Полтавської РДА. Усього на Полтавщині сформували 4 укрупнених райони, де працюватимуть 4 районні ради та 4 районні державні адміністрації.

У Полтавській області залишаться:

  • Лубенська районна державна адміністрація;
  • Миргородська районна державна адміністрація;
  • Полтавська районна державна адміністрація;
  • Кременчуцька районна державна адміністрація.

Процес реорганізації контролюватиме Полтавська облдержадміністрація. Цьогоріч РДА також займаються формуванням проєктів районних бюджетів. Їх подають на затвердження райрадам.

Раніше райради були в усіх 25 районах Полтавщини. Приміщення реорганізованих райрад мають передати районним радам-правонаступникам. Укладати угоди на утримання приміщень буде районна рада в адміністративному центрі.

16 грудня український уряд ухвалив Порядок утворення та реорганізації райдержадміністрацій. У ньому прописані передача майна, права та обов’язки РДА, що припинили роботу у межах зміни адміністративного устрою. Нову карту Полтавщини на графіках можна знайти тут.

У грудні Президент України підписав закон, що передає повноваження новобраним радам та сформованим територіальним громадам. Закон дозволяє передати громадам землі та державне майно на території громад. Також у законі сформулювали бюджетні ресурси, права та обов’язки нових районних рад.

У межах децентралізації на Полтавщині скоротили кількість районів з 25 до 4. Так само зменшили кількість районних рад. Так само зменшили кількість районних рад. В області залишили Полтавську, Лубенську, Миргородську та Кременчуцьку районні ради. У трьох з них уже провели перші засідання сесії.

Після укрупнення райони не будуть позбавлені повноважень повністю. За ними лишаються функції, які не можуть на себе перебрати громади. Власне, це і є причиною збереження рівня районів у територіальному поділі України.