Життя після смерті чи фантомний сморід? На скандальне підприємство «Сільські традиції» очікує інспекція

Автор: Анна Єгорова, 19 липня, 18:27

Фото: adm-pl.gov.ua


У Полтаві створять робочу групу, яка проінспектує підприємство ТОВ «Сільські традиції». Після протестів мешканців смт. Білики проти свинокомплексу, на якому так і не побудував належні очисні споруди, підприємство закрили. Однак мешканці продовжують скаржитися на постійний сморід, а дирекція екс-свинокомплексу спростовує припущення громади про продовження функціювання. 

«Сморід просто нестерпний. Нічого не змінилося. Наші діти хворіють – на лейкоз захворіли дві дитини. Ми думаємо, що насправді підприємство продовжує свою діяльність. Ми хочемо потрапити на території та на власні очі побачити, що там відбувається», — розповіла Лідія Плужник, жителька Біликів Кобеляцького району.

18 липня у Полтаві відбулася нарада з питань господарської діяльності підприємства ТОВ «Сільські традиції», яку очолив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний. Нараду провели, аби налагодити діалог між жителями Біликів Кобеляцького району та керівництвом підприємства ТОВ «Сільські традиції». Конфлікт тут триває уже не один рік. Нагадаємо, що в березні підприємство остаточно припинило свою діяльність та вивезло все поголів’я свиней з території підприємства. Але громадськість і досі скаржиться на неприємний запах.

adm-pl.gov.ua

«Сьогодні на нараді присутні обидві сторони. Тож, ми повинні вирішити, як ми будемо рухатися далі, аби ніяких питань в подальшому не виникало», — зазначив Ігор Піддубний.

Натомість керівництво ТОВ «Сільські традиції» підприємства стверджує, що ще в березні вивезли всіх тварин, а розповіді місцевих жителів не що інше, як видумка та наклеп.

«В березні 2017 року ТОВ «Сільські традиції» припинило свою господарську діяльність. На сьогоднішній день всі приміщення свинокомплексу почищені, побілені, опломбовані і жодна тварина там не утримується», — запевнив заступник директора ТОВ «Сільські традиції» Роман Калатур.

 

Роман Калатур (Джерело - adm-pl.gov.ua)

Земельну ділянку, що під свинокомплексом, власники підприємства в оренду взяли на 49 років. Цей термін ще не сплинув.

«Цільове призначення цієї земельної ділянки – обслуговування будівель та споруд сільськогосподарського товаровиробництва. Приміщення та технологічне обладнання належать нам. І доки так буде, ми підтримуватимемо їх в належному стані, а відповідно і земельну ділянку ми використовуватимемо та сплачуватимемо за можливість користування нею, як це передбачено договором», — додав Роман Калатур.

За словами Романа Калатура, нині підприємство ТОВ «Сільські традиції» працює як юридична особа, там зареєстровані 5 робітників. Вони підтримують чистоту на всій території та утримують комунікації.

Щоб переконатися в правдивості слів керівництва підприємства та задовольнити бажання місцевих жителів, на нараді вирішили створити робочу групу. До неї увійдуть як представники контролюючих органів, так і представники громадськості. Таким складом вони зможуть потрапити на підприємство уже найближчим часом.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

Опублікована: 19 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація