115 років пам’ятнику Котляревському: як відзначали річницю відкриття в Полтаві (ФОТО)

Сьогодні в Полтаві відзначають 115-у річницю відкриття пам’ятника імені Івану Котляревському. На урочистостях зібралися лише школярі та небайдужі полтавці.
Полтавський монумент засновнику сучасної української літератури став першим в історії пам’ятником митцю. За інформацією «Вікіпедії», монумент збудували на громадські кошти, які збирали в 1895—1898 роках. Урочисте ж відкриття відбулося в 1903 році та перетворилось на велику національну акцію.
Тоді до Полтави з’їхалася вся тогочасна інтелігенція України – Христина Алчевська, Леся Українка, Олена Пчілка, Михайло Коцюбинський, Сергій Єфремов, Микола Лисенко та інші.
Цьогоріч же на річниці відкриття зібралося небагато полтавців. В основному – школярі з педагогами, працівники літературно-меморіального музею та музею-садиби імені Івана Котляревського, історики та зацікавлені містяни. Проте жоден представник місцевої влади захід не відвідав.







Довідка
Проект погруддя Івану Котляревському належить Леоніду Позену, а постаменту — архітектору Олександру Ширшову. Монумент виготовлений із дніпровського граніту архітектором Павлом Певним. Пам'ятник являє собою бронзове погруддя, увінчане лавровим вінком, і встановлено на постаменті, його висота – 5,7 м.
Постамент оздоблено трьома горельєфами, що відтворюють три епізоди з творів Котляревського — по одному з «Енеїди», «Наталки Полтавки» і «Москаля-чарівника» (робота Леоніда Позена).




Фото Олега Журавльова