Агента РФ ув’язнили на 15 років за спробу підриву газопроводу на Полтавщині

Затриманий на підготовці бомби
Затриманий на підготовці бомби

Фото – СБУ

15 років в’язниці отримав російський агент, який готував підрив газопроводу на сході України, що забезпечує теплопостачання на Полтавщині.

Як повідомили в Службі безпеки України 12 травня, агент російської воєнної розвідки готував диверсію на магістральному газопроводі, що забезпечує теплом, зокрема, Полтавську область.

Як встановило слідство, чоловік планував закласти саморобний вибуховий пристрій біля вузлової ділянки газових мереж, які критично важливі для стабільного теплопостачання Харківщини та Полтавщини.

Контррозвідка СБУ завчасно викрила підготовку теракту та затримала виконавця під час підготовки до закладання вибухівки. У нього вилучили споряджений саморобний вибуховий пристрій і мобільний телефон із доказами співпраці з російськими спецслужбами.

За даними слідства, агентом виявився безробітний харків’янин, якого завербували через проросійські коментарі в телеграм-каналах. Після вербування він діяв під контролем представника ГРУ РФ та паралельно збирав інформацію про переміщення українських військових.

Під час обшуків у затриманого вилучено споряджений СВП, а також смартфон із доказами співпраці з ворогом. За матеріалами Служби безпеки суд визнав зловмисника винним одразу за:

  • державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану за попередньою змовою;
  • незаконне виготовлення вибухових речовин та вибухових пристроїв;
  • зберігання вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу;
  • готування до вчинення терористичного акту за попередньою змовою.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Нагадаємо, що 17-річний російський агент готував подвійний теракт на Полтавщині. За матеріалами справи, хлопець начебто заклав біля місцевого відділку поліції два саморобні вибухові пристрої (СВП) з дистанційною активацією. Спочатку російські спецслужби мали підірвати одну з вибухівок у ніч на 17 квітня цього року, а після прибуття на місце події екстрених служб планували активувати другу бомбу, закладену поблизу.

Як встановило розслідування, завдання ворога виконував 17-річний учень місцевого ліцею, який потрапив до уваги ФСБ, коли шукав «легкі заробітки» в телеграм-каналах. Після вербування він за інструкцією ворога начебто придбав складові для двох вибухівок та власноруч зібрав їх в орендованому гаражі. Гроші на все це він отримав від свого куратора з РФ.