Бізнесу та промисловості Полтавщини на 15 годин обмежать використання електроенергії

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Фото – «Укренерго»

Обмеження подачі світла впроваджують через дефіцит в енергосистемі.

Про зміни в подачі світла повідомили «Полтаваобленерго» 14 травня. Графік обмеження потужності застосують з 16:00 до 7:00 ранку 15 травня для всіх п’яти черг.

Енергетики закликають керівників підприємств, установ та організацій забезпечити дотримання наданого обсягу розвантаження. Якщо цього не вдасться, «Укренерго» застосує графік аварійних відключень споживачів або графік погодинного відключення електроенергії.

Ситуація в енергосистемі України

За даними «Укренерго», в областях відчутно зростає споживання електроенергії через похолодання. Дефіцит зберігатиметься майже всю добу. Збільшили термін обмеження подачі світла для промисловості.

Протягом доби запланований імпорт з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 21 тис. 72 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 463 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1,7 тис. МВт на годину.

Україна змушена купувати електроенергію за кордоном через масштабні пошкодження українських електростанцій російськими обстрілами. Вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атаки.

Нагадаємо, що графік обмеження потужності для бізнесу запроваджували 13 травня, проте діяв він 14 годин.

Як зберегти світло

Побутові споживачі: не вмикайте всі потужні електроприлади одночасно, перенесіть прання на ніч, вимикайте світло в порожніх приміщеннях.

Бізнес та промисловість: зменшіть освітлення торгівельних залів та використання енергоємного обладнання, перегляньте виробничі процеси, залучайте імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.