1

Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про «будівельну амністію» покликаний допомогти людям, які живуть у приватному секторі й хотіли, але не змогли оформити з певних причин дозвільну документацію. А також тим, хто через незнання не оформив дозвільні документи на будівництво або на реконструкцію свого будинку чи інших споруд.

Про це ЗМІСТу розповіла керуюча Бюро технічної інвентаризації «Юрсервіс» Яніна Полюхович у понеділок, 17 травня.

«У Полтаві багато приватних будинків, садиб, дачних ділянок. Більшість людей вважають, що коли вони є власниками будинку, то можуть добудовувати і реконструювати будинок на свій розсуд, без дозвільних документів. Самовільно зводять гаражі, погреби, додаткові кімнати до будинку. І не знають, що за це в будь-який момент можуть отримати від Державної архітектурної інспекції величезний штраф. Або й примус демонтувати споруду».

Штрафи за самовільне будівництво сягають від 10 до 900 прожиткових мінімумів працездатних осіб.

У БТІ «Юрсервіс» пояснюють, на які об'єкти поширюється «будівельна амністія»:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські  будівлі: гаражі, альтанки, літні кухні, сараї, загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року
  • будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Головна умова – земельна ділянка, повинна бути належним чином оформлена (перебувати у приватній власності або в користуванні).

«Сьогодні у всіх є можливість привести до ладу документацію на свої будинки й споруди, і більше не хвилюватися, що контролюючі служби оштрафують. Амністування нерухомості здійснюватиметься за спрощеною процедурою. Після подання необхідних документів та заяви до органу держбудконтролю, їх розглянуть протягом 10 робочих днів і ухвалять рішення про прийняття об'єкта в експлуатацію», – говорить Яніна Полюхович.

Важливою умовою для здачі в експлуатацію будівлі, є виготовлення нового технічного паспорта. Ця послуга сьогодні є найзатребуванішою у клієнтів БТІ.

Отримати додаткову інформацію, першу безкоштовну консультацію, перелік документів та допомогу в оформленні паперів на нерухомість можна в Бюро технічної інвентаризації «Юрсервіс» за адресою вул. Європейська, 48 та за телефонами (066) 41-41-304, (097) 41-41-304. Також у БТІ «Юрсервіс» доступний цілий комплекс інших послуг:

  • виготовлення технічного паспорта;
  • отримання дозвільних документів для будівництва;
  • узаконення самочинного будівництва;
  • здача нерухомості в експлуатацію;
  • експертна оцінка майна;
  • реєстрація права власності в держреєстрі;
  • приватизація, узаконення перепланування, оформлення будівництва, технічна інвентаризація, оформлення спадщини, оформлення та захист прав на землю, представництво інтересів у суді та інші. 

Слідкувати за новинами правового законодавства можна на сторінках БТІ «Юрсервіс» у фейсбуці та інстаграмі.

Loading...