Чи стане Полтава мобільною: підсумки першого засідання профільної робочої групи

Автор: Валерія Бабич, 6 лютого, 16:20

Фото: У Полтаві обговорили стратегію розвитку мобільності


6-го лютого в «Інституті розвитку міста» відбулася зустріч робочої групи з розробки плану стратегії мобільності міста. Присутні обговорили  поточний стан мобільності Полтави, основні проблеми та визначили пріоритети розвитку.

Профільну робочу групу сформували з уповноважених осіб, котрі мають безпосереднє відношення до інфраструктури та транспортних зв’язків міста чи є експертами в цих питаннях. Загалом до її складу ввійшли 15 фахівців, серед яких: заступник міського голови Андрій Лямін, директор диспетчерської служби «Трек Сервіс Контроль» В’ячеслав Поспєлов, начальник відділу з питань транспортних перевезень Юрій Сябро, представники «Інституту розвитку міста» та громадських організацій.

Експертка з транспорту, консультантка Dornier Consulting International GmbH (Київ) Олена Чернишова розповіла про концепцію плану сталої мобільності. За її словами, таке планування передбачає залучення до процесу обговорення не тільки представників влади, а і фахівців з транспортних питань та осіб, уповноважених вирішувати питання інфраструктури міста.

Також Олена Чернишова продемонструвала аналіз поточного стану транспортної системи міста у вигляді презентації. Зокрема, була представлена інформація про численність населення міста, стан громадського транспорту та доступність і транспортні опції з урахуванням кількості паркувальних місць.

Виявляється, лише 1/3 автобусів міста обладнана GPS датчиками і 7 % ‒ пандусами. Щодо доступності транспорту, то  87,9% населення міста проживає у зоні доступу 500 метрів до громадського транспорту.

За результатами зустрічі члени робочої групи сформували 10 основних пріоритетів розвитку мобільності Полтави:

  • Доступність громадського транспорту.
  • Забезпечення інклюзивності міста.
  • Підвищення якості громадського транспорту.
  • Безпека руху.
  • Розвиток велоруху.
  • Організація комфортного пересування всіх учасників руху.
  • Розробка інтелектуальної транспортної системи.
  • Забезпечення екологічності міста.
  • Поширення муніципального електротранспорту.
  • Організація паркувальних місць.
Опублікована: 6 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація