Читати, говорити і мислити. Що таке Cowo.guru в Полтаві

Автор: Марина Лебідь, 8 лютого, 12:42

Фото: Полтавський клуб Cowo.guru запрошує на лекції та обговорення книг


Школа розвитку мислення Cowo.guru, заснована в Києві, цього року виходить на новий рівень: відкриває кілька представництв у містах країни, в тому числі й у Полтаві. Ми поговорили із засновником столичного Cowo.guru та ініціаторами відділення в нашому місті про те, чому варто прийти до до клубу.

З розвитком цифрових технологій отримувати інформацію стало легше і швидше. Більшість із нас розуміє, що процес читання якісної літератури формує критичне мислення, а отже, позитивно впливає на наш розвиток у різних сферах життя. Проте зізнаймося чесно собі, поставивши кілька питань:

Скільки книг ми прочитали останнім часом?

Чому саме ці книги обрали і які основні тези винесли з цієї літератури?

 Чи була можливість обговорити читання з кимось?

Якщо не брати до уваги шкільні роки, коли книги обговорюються під час уроків літератури, колективне читання є поодиноким явищем в нашому місті (за винятком Клубу анонімних читачів в Полтавській юнацькій бібліотеці імені Олеся Гончара і студентського читацького клубу в педагогічному університеті). Тому дізнавшись, що в Полтаві відкривається Cowo.guru – школа розвитку мислення, ми вирішили детально розпитати про цей освітній проєкт в його організаторів – Андрія Мельника, засновника Cowo.guru в Києві, полтавців Романа Радченка, візіонера та архітектора систем, і Андрія Гурніка, підприємця.

 

Що означає Cowo.guru?

Говорить Андрій Мельник:

«Назву освітнього порталу Cowo.guru можна розтлумачити англійською як "Content over the world from guru", тобто контент з усього світу від експертів. Тому в планах досягти міжнародного рівня і вивести цей проєкт за межі України».

 Лекція філософа Андрія Баумейстера у київському клубі Cowo.gury (джерело - сторінка Cowo.guru у Фейсбуці)

 

Як виник цей проєкт у Києві?

Cowo.guru – це певна квінтесенція різних ідей.  З одного боку, це ідея розвивати мислення, яка виникла в стінах Києво-Могилянської бізнес-школи, а з іншого боку за основу взято просту формулу «Писати, читати і говорити», запозичену в Андрія Баумейстера, доктора філософських наук, професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Говорить Андрій Мельник:

«Ми використовуємо зарубіжний досвід й ідеї вчителів, яких запрошуємо до співпраці. Тому в результаті цього збагачення, об’єднання і поєднання виник цей проєкт».

Андрій Баумейстер веде заняття курсу в клубі Cowo.guru (джерело - сторінка у Фейсбуці)

 

Принципи Cowo.guru

 1. Малі групи: заняття проходять в групах до 11 осіб (окрім лекцій).
 2. Експертніть: запрошуються експерти, котрі є кращими фахівцями в своїй галузі.
 3. Відкритість: організатори у вільному доступі розміщують лекції менторів через you.tube-канал Cowo.guru і є відкритими для нових учасників.
 4. Експериментність: постійний пошук та втілення ідей, удосконалення курсів.

 

Основні напрями Cowo.guru в Києві

Більшість напрямів розраховані на невелику кількість людей (Cowo.курси мислення, Cowo.курси світогляду, Cowo.практикуми, Cowo.книги, Cowo.дебати і Cowo.концепти) і лише Cowo.лекції поєднують чисельнішу аудиторію. Різноманіття форматів приваблює як дорослих, так і підлітків, напрями можуть стати в пригоді бізнесу та інтелектуальним спільнотам.

Андрій Мельник пояснює Cowo.концепти як поняття, якими ми описуємо картину світу, але часто не розуміємо їх смислового наповнення. Основна задача курсу – пояснити їх сутність. Наприклад, що таке цінності, мораль, етика, буття, демократія, лібералізм тощо.

Cowo.світогляд – це курси, які відкривають концепти в різних сферах людської діяльності. Наприклад, концепти економіки, політики, релігії.

Андрій Мельник поділився планами на майбутнє. Так, у школі з’явиться новий напрям – Cowo.подорожі по Україні та за кордоном з експертами. Слухачі разом з викладачами їхатимуть у подорож, яку наповнюватимуть новими знаннями через пошук істини. Це можуть бути невеликі мандрівки за Києвом або закордонні подорожі:

«Відвідуватимемо Флоренцію, говорячи про книгу "Божественна комедія" Данте Аліг’єрі, Іспанію, досліджуючи "Шлях Святого Якова", чи влаштуємо подорож яхтою, під час якої вивчатимемо творчість давньогрецьких філософів Сократа і Платона».

 

Мета Cowo.guru

На думку Андрія Мельника, важливо створювати умови для розвитку мислення, формувати цілісний світогляд і результат виводити на рівень практичного застосування, Основний сенс Cowo.guru вбачає в утворенні передумов для зрілості особистості і суспільства. І саме тому створений цей неформальний навчальний заклад з метою об’єднувати інтелектуальні спільноти в різних містах України, але з методологічним центром у Києві.

 

Передумови створення клубу в Полтаві

Цьогоріч Cowo.guru виходить на новий рівень: відділення школи діятимуть у Збаражі (Тернопільська область), а також у Дніпрі та в Полтаві.

Олексій Арестович разом зі слухачами після першого засідання в Полтаві

Андрій Мельник зауважує:

«Для мене це виклик: чи буде наш продукт цікавий не тільки в Києві, а й за його межами? Можна сказати, що це експериментальна форма, яка через півроку покаже свою ефективність чи неефективність».

Андрій Гурнік, Роман Радченко (обидва з Полтави) та засновник київського клубу Андрій Мельник

За словами Андрія Гурніка, проєктом Cowo.guru він зацікавився завдяки своїй знайомій Катерині Мартиненко, котра є випускницею Києво-Могилянської бізнес-школи, де також навчалися Андрій Мельник і Роман Радченко. 

Підприємець вважає, що ціллю полтавської школи Cowo.guru є формування кола людей у Полтаві, яким подобається читання, інтелектуальне спілкування і саморозвиток – як індивідуально, так і в групі.

Андрій Мельник допоміг розробити алгоритм роботи школи в нашому місті та запросити на першу зустріч Олексія Арестовича і надає всіляку підтримку.

Говорить співзасновник Cowo.guru в Полтаві Роман Радченко:

«Мій персональний інтерес полягає в тому, щоб долучитися до створення системи взаємин між людьми, для яких природно віддавати. Тому Cowo.guru для нас є своєрідним фундаментом, а в що це трансформується з часом – ми подивимося».

 

Напрями, які розвиватимуться в Полтаві

 1. Cowo.книги.

«Для мене цей проєкт є новим видом прочитання книжок з людиною, яка глибоко розбирається в темі книги і допомагає краще зрозуміти її. Тому запрошуються інтелектуали, які допомагають зрозуміти складні книги», – говорить Андрій Гурнік.

Перше заняття відбулося 7-го лютого в книгарні ЗМІСТ. Разом зі спеціалістом з конфліктології, психологом, військовим експертом і політичним оглядачем Олексієм Арестовичем полтавці мають можливість зануритися у східну філософію завдяки трактату Сунь-Цзи «Мистецтво війни».

Олексій Арестович обговорює книгу

 1. Cowo.лекції – можливість почути цікавих менторів, які є спеціалістами в різних сферах життя.

Як і для настановної зустрічі учасників Cowo.книги, першим лектором буде Олексій Арестович. Це своєрідний експеримент від організаторів – запросити одного ментора для різних напрямів.

 1. Cowo.коло, або Клуб проєктів – зустрічі спільноти для реалізації спільних ідей.

Роман Радченко так пояснює ціль цього напрямку:

«У нас є соціально активні люди, які готові віддавати, а не просто брати. Але вони копирсаються кожен окремо і не бачать цілого. Тому, якщо ми почнемо об’єднуватися задля реалізації спільних ідей, то один плюс один в результаті буде не два, а десять проєктів. Це накладання практичних штук на філософську площину або навпаки і генерування нових сенсів. І ця енергія, яка б виходила в результаті, розбуджувала наш “губернський менталітет”. Важливо, щоб людина вміла керувати своїм емоційним інтелектом, уміла вислуховувати, аналізувати і давати зворотній зв’язок, тоді вона буде більш зрілою, ніж той, хто все заперечує».

 Перше засідання клубу в Полтаві у книгарні ЗМІСТ

 

Особливості полтавського Cowo.книги для учасників

У Полтаві в книгарні «Зміст» учасники протягом чотирьох зустрічей (7-го, 13-го, 20-го і 27-го лютого) матимуть змогу дослідити сутність книги Сунь-Цзи «Мистецтво війни». Вартість участі 800 грн, що включає в себе індивідуальну книгу (залишається в учасника), підготовчі додаткові матеріали (завдання, пояснення тощо), які надходять на пошту, оренду приміщення та інші витрати.

«Цей проєкт платний, але він не комерційний, – зазначає Андрій Гурнік. – Його вартість дозволяє покрити лише деякі витрати, тому співорганізатори в Полтаві доплачуватимуть свої кошти і цей проєкт є частково меценатський. Також, на нашу думку, людина, коли платить за щось, більше цінує, серйозніше відноситься до самого процесу».

Андрій Мельник дотримується думки, що для активного читання краще прочитати 10 раз одну книгу, ніж по 1 разу – 100 книг. Тому читання однієї книги розраховане на місяць, що дозволить зануритися в неї, краще зрозуміти автора, а потім обговорити це в невеликій групі з 10–12 учасників. Для розгляду кожної книги COWO.GURU запрошуватимуть загальновизнаного ментора, котрий є еспертом з певної теми.

На перше заняття учасник приходить підготовленим, попередньо отримавши завдання поштою.

 

Плани на майбутнє

Говорить Андрій Гурнік:

«Цього року ми поставили для себе мету провести читання 6-ти книг філософських, які розширять світогляд, і 6 книг бізнесових з саморозвитку чи ведення бізнесу (маркетинг, творення бренду тощо). Також у нас є бажання запрошувати менторів не лише з інших міст України, а й розвивати модераторство в Полтаві. Ми хочемо завдяки Cowo.книги знайти місцевих інтелектуалів і зробити їх загальновизнаними».

Роман Радченко теж ділиться планами:

«Є ідея розглянути 9 книжок у 9-ти фокусах: увага, психологія, нейробіологія, бізнес, стратегія, здоров’я тощо. Плануємо з кожної фокусної теми спочатку запустити книгу в форматі спільного читання, а потім на цю книгу накласти іншу, але з філософським значенням, щоб вони перегукувалися між собою. Мені хочеться міксувати різні формати і дисципліни, те, що на перший погляд не поєднується (наприклад, спорт з психологією чи бізнесом). Цікаво і важливо поєднувати людей з різних сфер життя для спільної мети. Тому, як візіонер, намагаюся планувати на кілька років уперед».

Найближчим часом у клубі Cowo.guru в Полтаві читатимуть такі книги і таких авторів:

 • Сунь-дзи «Мистецтво війни»;
 • Луцій Анней Сенека;
 • Віктор Франкл «Людина у пошуках справжнього сенсу»;
 • Юло Вооглайд «Напутствие гражданину»;
 • Деніел Канеман «Мислення швидке й повільне»;
 • Джордан Пітерсон «12 правил життя. Як перемогти хаос».

Клуб Cowo.guru – новий для Полтави формат інтелектуальних зустрічей. Він не лише познайомить полтавців із публічними інтелектуалами, але й об'єднає навколо себе людей, що прагнуть до саморозвитку і пошуку однодумців. 

 

Світлини Олександри Маханової та Андрія Гурніка

Опублікована: 8 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація