У лікарнях Полтавщини збільшують кількість ліжок для хворих на коронавірус
У лікарнях Полтавщини збільшують кількість ліжок для хворих на коронавірус

Фото ЗМІСТу

Медичні заклади області зосереджені на збільшенні кількості ліжкомісць, тож потреби у перепрофілюванні нових лікарень поки немає.

У листопаді визначили 8 додаткових закладів в області для лікування хворих на COVID-19, але наразі вони не задіяні. Натомість у лікарнях, які попередньо призначили для прийому хворих на коронавірус, збільшують кількість ліжок. За даними Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, ліжко-місць із кисневим забезпеченням мають збільшити до 2 тис. 700, а загальна кількість зросте до 3 тис. 376.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Юрій Курилко 4 грудня розповів ЗМІСТу, що залучення нових лікарень до надання допомоги хворим на коронавірус – це тривалий процес, який розпочали наразі в кількох районах Полтавщини. Його організація вимагає комплексного підходу,  адже потребує підготовки документів, персоналу, ліжкомісць, обладнання, медикаментів, засобів індивідуального захисту.

Юрій Курилко говорить, що доки ліжко-місць для лікування хворих із СOVID-19 вистачає, одночасно задіювати нові лікарні потреби немає. За інформацією Курилка, станом на 4 грудня в лікарнях Полтавщини перебувають 511 пацієнтів із підтвердженим коронавірусом та 436 хворих із підозрою. Згідно з даними Департаменту від 30 листопада, у лікарнях області наявні 1 тис. 739 ліжко-місць, серед них 948 забезпечені киснем.

Додамо, лікарні Полтавщини мають понад 400 апаратів штучної вентиляції легень, а нещодавно три лікарні Полтави отримали 100 кисневих концентраторів.

Loading...