Директор «Полтаваелектроавтотранс» розповів, коли місто отримає нові тролейбуси, придбані у співпраці з ЄБРР

Автор: Аліса Куценко, 30 липня, 12:56

Фото: Перші нові тролейбуси Полтава зможе отримати вже в першому кварталі наступного року


Про це розповів директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев після підписання кредитного договору між комунальним підприємством та Європейським банком реконструкції та розвитку у вівторок, 30 липня.

За його словами, наразі завершився тендер на придбання 40 тролейбусів. Конкурс проводив безпосередньо ЄБРР, тому ні умов, ні кількість учасників поки не відомо. Угода з банком розміром у 10 мільйонів євро розрахована на 12 років, термін сплати кредиту – 10 років. Очільник відзначив: якщо все буде йти за планом, то перші тролейбуси придбають в першому кварталі 2020 року.

Євген Зайцев

Передбачається, що крім тролейбусів, на кошти банку оновлять три підстанції, які забезпечують живлення ліній, і вік яких більше 55 років. Що стосується тролейбусів, то вони будуть завдовжки 12 м, матимуть низьку підлогу, і в цілому схожі на ті, які закупили кілька років тому. Також передбачена автономна хода (600-800 м).

Що стосується старих тролейбусів, то за його словами, однією з вимог банку було списання старої техніки, що знаходиться в експлуатації КП. За найближчі три роки на підприємстві мають списати близько 30 тролейбусів, оскільки їхній термін експлуатації вже давно вичерпався. 

У цілому на маршрутах мають працювати до 63-67 тролейбусів (наразі на лінії виходять 48-50 ).

Наступний етап – підписання догорів-гарантії.

«Тут підписуватиме місто з банком, він гарантує банку, тому що кредит буде в будь-якому разі сплачений та повернутий банку. Коли з дати цього підпису наш кредитний договір набуде чинності, тоді ми зможемо отримати фінансовий ресурс з банку. А паралельно повинен закінчитися тендер, буде визначений переможець, хто нам буде постачати».

На підписання договору прийшли і Валерій Нікіпелов із Андрієм Ляміним

За його словами, у процедури закупівлі від банку є відмінності: важлива ціна, але не завжди перемагає той, хто називає найменшу суму. Але важливе обладнання, додаткові умови – тобто все те, що прописане в тендерній документації.

Коли буде визначений переможець, із ним заключать контракт на поставку. Він буде поставляти машини, а «Полтаваелектроавтотранс» оплачуватимемо їх коштами ЄБРР.

Аналогічні процедури вже пройшли Кременчук, Львів, Миколаїв і Дніпро.

Провідний банкір ЄБРР Дар’я Кочубинська зазначила, що оскільки тендерна процедура закупівлі триває, вони не можуть повідомити подробиць щодо кількості учасників і запропонованої ціни. Наразі триває оцінка пропозицій:

«Як тільки буде завершена, ми опублікуємо всю документацію – хто переможець, учасники тощо. Це залежить від того, як швидко пройде оцінка. Ми плануємо десь на вересень вийти на підписання контракту».

Марі Сюзан Гуранссон

Як повідомила директорка сектору інфраструктури ЄБРР Марі Сюзан Гуранссон, вона дуже рада бути в Полтаві з такої нагоди:

«Це перша кредитна угода з Полтавою, заключеною в рамках покращення інфраструктури, бюджет якої 250 мільйонів євро. ЄБРР буде фінансувати придбання 40 тролейбусів із низькою підлогою, а також відновлення і покращення тягових станцій».

Вона переконана, що це покращить кофморт тролейбусів, їхню доступність та інфраструктуру міста в цілому.

Додамона сесії 19 квітня депутати ухвалили рішення, що влада виступити гарантом повернення КП «Полтаваелектроавтотранс» кредиту ЄБРР для реалізації інвестиційного проекту «Оновлення тролейбусного парку м. Полтава». Йдеться про 10 млн євро. Як раніше зазначав секретар міськради Олександр Шамота, за рахунок кредиту зможуть збільшити вдвічі й довести до 100 одиниць тролейбусів у парку, а, відповідно, вдвічі збільшити перевезення комунальним підприємством. І 16 травня на позачерговій сесії депутати  затвердили умови договору гарантії Полтавської міськради перед КП «Полтаваелектроавтотранс», а також відшкодування та підтримки проекту ЄБРР.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 30 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація