5f60528e6471c453344252

22 грудня місто відвідав новопризначений Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Він ознайомився з роботою Полтавського навчально-реабілітаційного центру. Сергій Шкарлет взяв участь у відзначенні 90-річчя з дня заснування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та виступив на круглому столі «Основні аспекти розвитку загальної середньої освіти Полтавщини».

Під час пресбрифінгу з міністр обговорив навчання в умовах децентралізації, «дистанційки» тощо.

Щодо якості дистанційної освіти міністр говорить, що Державна служба якості освіти у листопаді провела анонімне опитування 3,5 тисяч респондентів. За підсумками цього опитування 74-86% учасників оцінили дистанційне навчання таким, що дає змогу не зупинити освітній процес. Міністр каже, що така форма навчання не замінить очне навчання, а якість такого навчання можна буде оцінити за 2 роки після:

«Затвердили план модернізації професійної (професійно-технічної) освіти. Будемо рухатися в частині більшої співпраці з роботодавцем і подоланням тієї прірви, яка є після випуску будь-якого студента до вимог роботодавця».

За словами міністра, держава цьогоріч виділила на навчально-практичні центри 100 млн грн. 54 центри сформували в Україні. На Полтавщині за різними професіями також сформовані такі центри. 22 грудня у Кременчуці один з них відкрили.

Голова Полтавської облдержадміністрація Олег Синєгубов розповів, що у професійно-технічному училищі у Гадячі повністю модернізували один із корпусів. Там буде сучасна лабораторія.

Сергій Шкарлет також розповів, що найближчим часом презентують електронний щоденник та журнал. Для цього вже підписали накази.

Щодо реформування вищої освіти, міністр сказав, що виші мають перейти на 3-річну освіту бакалаврів. Також він зазначив, що роботодавці мають співпрацювати з університетами. Сьогодні є проєкт дуалізації вищої освіти, де 44 університети беруть участь.

«47 дисциплін бакалаврський план. Такого немає в жодній країні світу. Або не потрібно нікого обманювати, або ми женемось за навантаженням викладачів чи когось іншого, або ми дійсно готуємо якісну освітню програму і формуємо, те що потрібно випускнику. Тобто реформа виключно на підвищення конкурентоспроможності випускника після закінчення закладу освіти».

Майже 7 тисяч вчителів не вистачає у сільській місцевості – вчителі англійської мови, інформатики, хімії, фізики. Щоб вирішити ці проблеми була запущена Всеукраїнська школа онлайн. Це 800 уроків з 5 по 11 клас на одній платформі.

Додамо, Сергія Шкарлета 17 грудня призначили Міністром освіти та науки. До цього, з 25 червня 2020 року він тимчасово виконував обов'язки Міністра освіти і науки України.

22 грудня відбулася його перша офіційна робоча поїздка у статусі міністра. Під час його роботи у Міністерстві освіти та науки в Україні планували реорганізувати директорати. Також він займався координацією дистанційного навчання учнів та студентів на період карантину.

Loading...