_MG_5358

На сесію міської ради, де планують розглянути питання про дострокове припинення повноважень Олександра Мамая прийшли 24 депутати і міський голова. Їхніх голосів не вистачило.

Про це відомо з результатів таємного голосування.

На засідання не прийшли депутати з фракцій «За майбутнє», «Партії простих людей Сергія Капліна», частина «Опозиційної платформи – За життя» та «Європейської солідарності».

Натомість на сесію прийшли ветерани АТО/ООС, активісти. Їхній представник Тарас Лелюх сказав, що вони й надалі наполягатимуть на звільненні Олександра Мамая:

«Останні виступи міського голови, народного депутата з Полтавщини, який сказав, що чекають на "освобожденіє" – це пряме запрошення ворога сюди. Вони не прийдуть з квітами і не дадуть вам більше депутатів. Міста будуть в руїнах, комунікації будуть зруйновані, будуть жертви. Ми бачили, що буває там, де руський мир. Ми виганяли його з України і тому наполягаємо, що містом не може керувати влада, яка здасть його окупантам».

Депутат Сергій Іващенко виступив зі словами про неприпустимість проросійських висловлювань з боку міського голови:

«За час вашої каденції, Олександре Федоровичу, розвал у місті досяг максимуму. Постійні конфлікти в місті. Що раніше ми звільнимо місто від Олександра Федоровича, тим менше нам потрібно буде часу і ресурсів для оновлення міста».

Юліан Матвійчук говорить, що хоча голосів за зняття не вистачило, необхідно проголосувати за інші важливі питання щодо змін до складу виконавчого комітету та звернення для прийняття закону про колабораціонізм.

Які питання також сьогодні розглянуть:

  • «Про внесення змін до Регламенту Полтавської міської ради восьмого скликання»;
  • «Про внесення змін до рішення третьої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання від 19 березня 2021 року «Про утворення виконавчого комітету Полтавської міської ради»;
  • «Про звернення депутатів Полтавської міської  ради до президента України та Верховної ради України щодо підтримки Проєкту Закону №2549 від 06.12.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм)».

Розгляд питання про припинення повноважень Олександра Мамая спровокувало його інтерв’ю телеканалу «Наш», де розповів про те, що на території України воюють США та Росія, «братовбивчу» російсько-українську війну тощо. Після цього у Полтаві відбувся мітинг і депутати почали збирати підписи для скликання сесійного засідання, щоб висловити міському голові недовіру. Депутати з різних фракцій кажуть, що підставами стануть проблеми у майже всіх галузях міста, але поки що невідомо чи знайдеться у депутатського корпусу 28 голосів, щоб проголосувати за це.

Loading...