Готуйтеся до того, що керування державою треба брати у свої руки, Або 9 питань до політолога Миколи Давидюка

Автор: Ресурс ЗМІСТ, 15 лютого, 12:15

Фото: Микола Давидюк (фото - miro.medium.com)


Микола Давидюк розповів, як подорожі, самоосвіта і стажування допомогли йому стати політологом, при першій освіті – вчитель іспанської мови.

Інтерв’ю дасть відповіді на наступні питання:

 • як легше зробити вибір університету:
 • чи потрібно вести свій блог;
 • як не стати на роботі людиною «принеси кави».

Микола Давидюк – Ph.D, політолог, директор аналітичного центру «Політика», менеджер виборчих та PR кампаній, політичний консультант.

Почнемо.

 • Чи критично помилитися у виборі своєї першої спеціальності?

Тут корисна книга «Антихрупкість». Який досвід у тебе є, так на його базі і готуй історію успіху. Зараз все пришвидшено. Відео в TikTok на годину та й на хвилину не знімають. На вибір немає багато часу. Можлива помилка, але вона не катастрофічна. Наприклад, моя перша освіта – вчитель іспанської мови. Зараз шикарно себе відчуваю, коли прилітаю в Каталонію чи Мадрид. Це як хобі, скіл, якого мені в цілому не треба, але це є частиною моєї особистості.

Водночас, навчаючися на вчителя іспанської, я працював на усіх виборчих кампаніях і був головою студентської ради, по закінченню роботи мав 10 різних посад і міг піти на будь-яку роботу. Так, вдало, коли ти одразу потрапив туди, куди треба, але рідко кому це вдається. Але в ідеалі круто би було. У Стіва Джобса лінзи довші. Потім всі ці крапочки з’єднаються.

Микола Давидюк

 • Як поєднувати навчання з роботою і не вигорати щотижня?

Якщо ти робиш те, що тобі подобається, то дуже легко це робити. Твої студентські роки – це період стартапів, коли ти засіваєш інвестиції, час, таланти. Наскільки активно ти попрацюєш, стільки проросте на твоїй професійній арені, тому треба бути активним. Найгірше витратити студентський час тільки на вечірки. Ліпше відвідай всі ті країни, у які ти не поїдеш, коли будеш старшим.

 • Де краще подорожувати?

Куди тебе кличе твоє серце. У студентські роки відвідай всі ті країни, у які ти не поїдеш, коли будеш старшим. У подорожі має бути ціль. Кількість інформації, яку ти захочеш отримати має бути в рази більшою від фільмів і книжок, які ти прочитаєш. До класної подорожі ти готуєшся. Ти відкриваєш для себе новий досвід. Я вважаю, що по якості і кількості знань – це новий диплом.

 • Як мислити критично, читаючи новини в ЗМІ?

По-перше, зрозумій куди ти йдеш, відфільтровуй потрібне і читай новини з перевірених джерел. Дурні дискусії з незрозумілими людьми – це явне вбивство часу. Нагальна задача зараз прочитати 100 книжок і розширити свій світогляд, подивитися правильні фільми, поспілкуватися з правильними людьми. Спробувати різні професії, які у тебе в голові засіли. Треба дружити, подорожувати, здобувати досвід. Це те, що ти не втратиш. Новини – це як гроші, що проходять через твої руки. Новини завжди будуть, незалежно чи ти їх прочитав. Питання в тому, щоб сьогодні навчитися так, щоб завтра ти їх створював своїми діями і досягненнями. Від того, що ти прочитаєш мільйон новин, у світі нічого не зміниться. Прочитай краще мільйон книжок.

Готуйтеся до того, що керування державою треба брати у свої руки, Або 9 питань до політолога Миколи Давидюка

 • Як правильно комунікувати зі своєю цільовою аудиторією в медіа?

Подумай для чого тобі ця аудиторія. Не варто вбивати час і створювати непотрібний контент, який скоро зникне із соцмережі. Де зараз усі твої фотографії в «Вконтакте» або «Одноклассниках»? Вони вартують нулю. Якби займався фігурною гімнастикою, то сів би на шпагат. Цей скіл є непоганим, важливіший ніж 1000 коментарів під постом. У соцмережах варто бути лідером, вести свій тон і йти до цілі.

 • Хто для вас є лідером думки?

Мій дідусь, коли в мене є питання, то він рекомендує що робити і як краще. Звісно, є думки і люди, яких я відстежую. Але політичну думку ніхто мені не формує, я аналізую події. Мені цікаві лідери думок в музиці, у корейських соцмережах. А там, де я професіонал, мені чужих думок не треба.

 • Як розвивати свою політичну культуру?

Робити самому. Не чекати, що хтось прийде і зробить щось за тебе і ти будеш жити, як у Німеччині або Британії. А щоб не падати обличчям в болото, то йди і зараз вчися. Готуйтеся до того, що керування державою треба брати в свої руки, бо радянська парадигма про політику як «брудну» штуку – це міф для маніпуляцій.

Готуйтеся до того, що керування державою треба брати у свої руки, Або 9 питань до політолога Миколи Давидюка

 • Як вибудовувати власні кордони на роботі?

Якщо ти максимум можеш бути корисним в «принеси кави», це не привід ображатися, навпаки знайди в собі скіли, щоб бути цікавим роботодавцю. Ти маєш пропонувати щось краще, ніж просто кава. Якщо тобі  лінь навчатися, то це вже твої проблеми. Моїм стажистам з великим бажанням навчитися все одно, що робити, бо вони прагнуть отримати новий досвід. І вже через 3-4 місяці їх забирають в політичні компанії. Вони це згадують з посмішкою. Важлива атмосфера в колективі, якщо ти бачиш, що в тебе не вкладають час, тоді шукайте інший варіант.

Готуйтеся до того, що керування державою треба брати у свої руки, Або 9 питань до політолога Миколи Давидюка

 • Чому Вашу книгу «Як зробити країну успішною» повинен прочитати кожен українець?

Кожний українець не повинен її читати, а ті, хто цікавиться політикою – так. Це ж книжка про лідерів. І ті, хто читає її і хто писав, є лідерами. Це набір кейсів людей, які роблять свою справу чесно, професійно і якісно. Вони розвивають країну і роблять її сильнішою. Завдяки цим людям країна помітна на карті світу. Але ті, хто хочуть продавати голос за гречку або нічого не робити, їм цю книжку заборонено брати. Пасивним громадянам читати заборонено.

Дар'я Товстенко

Опублікована: 15 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація