frame-71-3

Полтавська міська рада планувала голосувати за звернення про заборону російської церкви, але це питання майже одразу прибрали з порядку денного.

ЗМІСТ поспілкувався з усіма очільниками усіх депутатських фракцій у Полтавській міській раді про скликання сесії у режимі онлайн, відсутність погоджувальної ради перед засіданням та резонансне зникнення питання, що стосується російської церкви в Україні.

«Свобода»

Голова фракції Юліан Матвійчук перебуває на військових навчаннях. Інший «свободівець» Ігор Скляр теж боронить Україну. Фракція незадоволена зникненням питання «Про звернення Полтавської міської ради до Президента України та Верховної Ради України щодо заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату на території України» з порядку денного.

Через це постало питання чи прийде «Свобода» взагалі на голосування, бо вважає, що міський голова ігнорує усі позиції, що відрізняються від його особистої:

«Ми проведемо консультації з колегами, але висока вірогідність, що ми просто проігноруємо сесію, де ігнорують важливі питання депутатів та громади. Це ще раз показує, що міський голова не розуміє, що відбувається в країні і як потрібно жорстко зараз ставитися до окупаційних агентур. На погляд фракції, УПЦ МП насичена російською агентурою і в період війни цю секту потрібно рубати».

«За майбутнє»

У цій фракції голова Євген Дикань. Він говорить, що погоджувальну раду з депутатами не збирали, бо нових питань не виносять, а питання про звернення депутати поки й не обговорювали:

«Депутати з різних фракцій зверталися, щоб якомога швидше провести сесію. Усі питання, що виносять, були на погоджувальних радах, нічого не змінилося. Ці питання протягом 6 місяців уже потрібні людям, там земельні ділянки тощо. Ще раз погоджувальну раду проводити не було сенсу. Про питання, яке прибрали, я не дуже знаю, тому давайте я одразу пораджуся зі своєю фракцією».

«Слуга народу»

У цій фракції голова Юрій Бражник наголошує на тому, що окрім зникнення питання, відсутня комунікація керівника міста з депутатським корпусом. Як би голосувала фракція за питання про московський патріархат не знають, бо не обговорювали це спільно. За словами Юрія Бражника, така ж ситуація з 50% інших питань, адже станом на 2 вересня їх просто не надіслали:

«Я проти таких маніпуляцій з замінами питань, бо якщо такий проєкт рішення був зареєстрований моїми колегами незалежно від фракції, то має потрапити в порядок денний і депутати мають визначитися з позицією. Якщо автор подасть проєкт повторно, або ініціюватиме повернення цього проєкту, то ми підтримаємо його. Якщо міський голова робить таке з проєктами інших колег, то де гарантія, що він так не зробить і з нашими?».

«Рідне місто»

Голова фракції Олександра Удовіченко каже, що їхні депутати взагалі не спілкуються з міським головою, бо вважають його токсичною людиною:

«Він міняє в розпорядженні і це говорить, що команда в місті на чолі з Мамаєм навіть розпорядження підготувати не в змозі. Вони показують, що не до кінця там з кимось про щось домовилися, щоб якісь питання прибрати. Ще багато земельних питань. Багато людей чекають на них уже довго. Міський голова до важливих питань додає якісь свої. Як ми поводитимемося на сесії, вирішимо на фракції. Поки ж вивчатимемо питання, які поки що не прибрали, бо ми вже не здивуємося нічому».

«Партія простих людей Сергія Капліна»

У цій фракції 4 депутати. Сергій Каплін каже, що кожен з них ходить до якоїсь церкви і це їхня особиста справа. Якби у порядку денному було це питання, він би зібрав депутатів і вони б спільно ухвалили рішення як за нього голосувати

Також Каплін пропонує схожі питання розглядати Асоціації міст:

«Ми зараз можемо висловлювати різні позиції, я припускаю самостійність у голосуваннях по створенню нового КП, прибирання стихійного ринку, але важливо, щоб у релігійному позиція була єдина. Ми обов’язково це питання розглянемо. Я б орієнтувався на Президента, керівництво держави. Ми готові голосувати, але це має бути послідовно. Якщо нашу думку запитають, ми її висловимо. Крім попів, корупції та держзради у церкві, треба боротися з корупцією у комунальному секторі. Колегам варто б звернути увагу на своїх керівників у "Полтававодоканалі" тощо, чого вони не роблять».

Щодо погоджувальної ради, то Сергій Каплін підтримує її відсутність поки не завершаться сварки між депутатами. Він каже, що підтримує майданчики для обговорення, але на останній погоджувальній раді ледь не побилися, бо «досвідчені депутати просили дати по морді».

«Європейська Солідарність»

Питання зі зверненням проти УПЦ МП в Україні є ініціативою цієї фракції. Голова «ЄС» Андрій Карпов каже, що невдовзі буде відома їхня реакція на такий крок міського голови

«У понеділок збираємо фракцію, щоб обговорити це питання. До виключення ставлюся негативно, будемо вирішувати».

Нагадаємо, що депутати обласної ради планували надіслати звернення до Президента України та Верховної ради про заборону діяльності УПЦ, але проєкт рішення не набрав достатньої кількості голосів. Звернення підтримали 20 депутатів.

21 липня також відбулося засідання Полтавської районної ради, де розглядали звернення до Президента та Верховної Ради президента про заборону московського патріархату. Голосів депутатів теж не вистачило.

Тим часом московський патріархат у Полтаві продовжує ігнорувати демонтаж двоголового орла з дзвіниці Хрестовоздвиженського монастиря. Його приховали за іконою. У Кременчуцькому районі у розмові з мамою зниклого воїна священник церкви московського патріархату на Полтавщині назвав війну «спецоперацією».

Loading...