Художній ліцей на Полтавщині ремонтуватимуть за програмою «Велике будівництво»

Фото – wikimapia.org
Держава виділить гроші на реконструкцію Опішнянського художнього ліцею імені Василя Кричевського.
Про ремонт за програмою «Велике будівництво» відомо з наказу Міністерства культури та інформаційної політики України від 28 червня.
Цьогоріч у межах програми «Велике будівництво» планують два проєкти на Полтавщині:
- реконструкція будівлі Опішнянського художнього ліцею з надбудовою мансардного поверху та здійснення заходів з енергозбереження;
- облаштування протирадіаційного укриття Опішнянського художнього ліцею системами вентиляції та кондиціонування.
На ремонт будівлі хочуть витратити 21 млн 453 млн грн, а на облаштування систем – 105 тис. грн. Роботи мають виконати до кінця року.
Що відомо про Опішнянський ліцей
У 1997 році в структурі Державного музею-заповідника українського гончарства в Опішному на основі школи створили перший і єдиний в Україні спеціалізований навчальний мистецький заклад подібного типу – «Колегіум мистецтв у Опішному».
4 грудня 2001 року його перетворили у спеціалізовану художню школу-інтернат. З 2004 року заклад набув статусу державного та став підпорядковуватисч Мінкульту. Від січня 2014 року носить ім’я Василя Кричевського.

Учні 1-11 класів разом із загальноосвітніми дисциплінами вивчають гончарство, скульптуру, технологію, рисунок, живопис, композицію, кольорознавство, основи технічного рисунка, креслення, історію мистецтв, основи керамології.
До навчально-виховного процесу долучаються майстри-гончарі, малювальниці, технологи, художники, які навчають учнів українському гончарству, виготовленню традиційних іграшок та гончарних форм посуду, опішнянському наліпленому декору та мальовці.
Востаннє про програму «Велике будівництво» ЗМІСТ писав у січні 2022 року. Тоді до неї планували включити протитуберкульозний диспансер на Полтавщині. Загальна вартість будівництва третьої черги протитуберкульозного диспансеру в Супрунівці становила 845 млн грн.