Конкурс екоініціатив: за проєкти можна проголосувати вже зараз

Автор: Марина Антонюк, 20 травня, 17:38

Фото: Серед 88 проєктів - ініціативи з облаштування зелених зон, екопросвітництва та роздільного збору відходів. Джерело фото - smartregion.pl.ua.


Сьогодні, 20 травня, стартувало голосування в конкурсі екологічних громадських ініціатив Полтавської області. Розповідаємо, що це за конкурс, яка його мета і які ініціативи можна підтримати просто зараз.

Суть конкурсу полягає в тому, що обласна рада співфінансує екологічні проєкти в містах, селах та ОТГ Полтавщини. До 50% коштів на реалізацію дає обласна влада, решту – місцева.

Конкурс проводиться уже вдруге. Порівняно з минулим роком суттєво зменшилася кількість проєктів – цьогоріч їх 88, хоча у 2019 році було 155 ініціатив. Змінилася й сума, яку виділить обласна рада на реалізацію ініціатив – 2 млн грн. Для порівняння, минулоріч виділили 1 млн грн. Та найсуттєвішою відмінністю стало те, що змінили процедуру визначення переможців: якщо минулого року їх визначала робоча група, то нині за проєкти голосують жителі Полтавщини.

Голосування за екологічні громадські ініціативи триватиме до 2 червня. Результати ж оголосять до 5 червня. Список переможців формується за кількістю голосів на підтримку проєктів, тому, аби великі міста не забрали шанс на перемогу в малочисельних громад, застосують спеціальну систему обрахунку кінцевого балу.

За словами учасниці робочої групи з супроводу конкурсу, голови ГО «Нова Полтава» Юлії Городчаніної, кількість переможців залежатиме від їхнього бюджету:

«Що більшим буде бюджет окремого проєкту, то менше буде переможців. Зараз громадам складно знаходити великі суми на співфінансування, тому бюджети планують з розрахунку близько 50 тисяч від громади».

Щоб узяти участь у голосуванні, достатньо:

  • постійно мешкати на території Полтавської області;
  • зареєструватися на платформі Smart Region за допомогою BankID або MobileID. Щоб скористатися BankID, достатньо мати банківську картку, для MobileID – ввести на сайті номер мобільного;
  • залогінившись, обрати максимум три проєкти, які ви хотіли б підтримати. За замовчанням ви бачите всі проєкти в зворотному порядку, але можна відфільтрувати їх за районом;
  • обмежень щодо віку немає, тобто учні цілком можуть проголосувати за екопроєкт для своєї школи.

Основна тематика конкурсу екологічних ініціатив – поводження з відходами, облаштування «зелених зон», енергоефективність, екологічні заходи та екопросвіта. З повним переліком виможете ознайомитися на сайті конкурсу. Ми ж пропонуємо короткий опис кількох ініціатив різного масштабу і тематики.

 

Busy Squirrel

Інтерактивний стенд, що розповідає про мешканців парку

Місце реалізації: Полтава.

Проєкт підвищить відповідальність полтавців за таку важливу для міста локацію, як парк «Перемога». У парку буде проведено серію пізнавальних заходів для дорослих і дітей, встановлено інтерактивні стенди та створено мінісеріал про паркову природу. На думку авторів, усе це дозволить не лише підвищити рівень екологічної самосвідомості полтавців, але й захистити птахів, тварин та комах, що живуть у парку.

Бюджет проекту – 84 тис. грн.

 

ЕКО-патруль Junior-2

Велосипеди, придбанідля екопатрулю в рамках минулорічного конкурсу

Місце реалізації: Хорольський район.

Минулого року Хорольщина перемогла в цьому конкурсі з проектом ЕКО-патруль Junior: в районі створили екологічний патруль з числа молоді та громадських активістів та придбали для нього 10 велосипедів. Цього року планують забезпечити діючий екопатруль квадрокоптером, щоб відслідковувати лісові пожежі. Це допоможе не лише вчасно їх гасити (цим займатиметься ДСНС), але й зібрати докази правопорушень: винуватця пожежі в лісі складно знайти.

Бюджет проекту – 100 тис. грн.

 

Сміття сортуй – Пирятинське довкілля рятуй

Відсортовані і спресовані відходи чекають відправки на переробне підприємство

Місце реалізації: Пирятин.

Завдяки проекту в громаді планують поступово перейти на роздільний збір твердих побутових відходів та відокремлювати вторинну сировину, щоб реалізувати її на переробні підприємства. Для цього проведуть інформаційну кампанію та придбають гідравлічний прес і роклу.

Бюджет проекту – 50 тис. 300 грн.

 

Екостежка до Пирогівської рибниці

Пирогівський ставок

Місце реалізації: села Пироги та Яроші Глобинського району.

Минулого року мешканці сіл вирішили за власні кошти відродити ставок, який раніше використовувався для розведення риби: запустили туди мальків різних видів риб. Ентузіасти хочуть, щоб у майбутньому ставок став місцем відпочинку, а також спортивного вилову риби. Для цього планують прибрати прибережну смугу, посадити дерева, придбати мотопомпи для насичення води киснем улітку і взимку та гранулятор для виготовлення корму для риб.

Бюджет проекту – 99 тис. 840 грн.

 

Шкільний сад – запорука здорового харчування

Збір смородини в пришкільному саду

Місце реалізації: Краснолуцька ОТГ Гадяцького району.

У 2017 році біля місцевої школи було закладено ягідник, а наступного року – сад. Вирощені фрукти та ягоди йдуть у шкільну їдальню – з них готують компоти і джеми для учнів. Громада планує встановити шпалери для малини, придбати і висадити саджанці, а також купити техніку для обробки ґрунту і догляду за садом. А щоб дарами саду можна було користуватися цілий рік, куплять морозильну камеру.

Бюджет проекту – 50 тис. грн.

 

Дихати вільно

Станція для моніторингу забруденості повітря

Місце реалізації: Полтавський район.

У межах проекту заплановано розширити мережу моніторингу якості повітря: станції Air Fresh Max встановлять у 29 селах Полтавського району. З показниками пристроїв зможе ознайомитися будь-хто за допомогою екологічного чат-боту SaveEcoBot. Завдяки цьому мешканці міста і району зможуть отримувати та аналізувати інформацію про стан повітря залежно від погоди, напрямку вітру та рівня забруднення.

Бюджет проекту – 100 тис. 994 грн.

 

Ця добірка є довільною і має на меті ознайомити з тематикою проєктів. На сторінці кожного проєкту є його докладний опис, мета, аудиторія, партнери  та мета. А щоб ознайомитися з тим, що, власне, планують зробити і на яку суму (тобто з ходом реалізації та бюджетом), потрібно завантажити додатки. На нашу думку, на сторінці проєкту варто було б виокремити місце реалізації, оскільки не кожна назва вказує на це. І, звичайно, забезпечити чітку роботу самої онлайн-платформи, адже це єдиний спосіб проголосувати за проєкт.

Фото узяті з опису проєктів на платформі Smart Region

Обкладинка Романа Желізняка

Опублікована: 20 травня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація