Ліфти-мільйонники. Хто їх ремонтує в Полтаві та скільки за це отримує?

Автор: Ресурс ЗМІСТ, 31 серпня, 13:03

Фото: Ліфти-мільйонники. Хто їх ремонтує в Полтаві та скільки за це отримує?


Темний, побитий ліфт, з дверима, що ледь відкриваються – це вже якась норма. При цьому гроші на капітальний ремонт ліфтів у місті виділяються щороку. Скільки це коштує, хто їх ремонтує і чи ремонтує взагалі?

«Програма капітального ремонту ліфтів у житлових будинках на 2018-2020 роки» – саме так називається документ, за яким у Полтаві ремонтуються ліфти. Крім того, в ньому записані всі планові роботи та обсяги фінансування.

Суми чималі. Наприклад, у 2019 році депутати виділили 30 млн грн. За інформацією з управління ЖКГ Полтави, вже встигли витратити більшу частину – понад 19 млн грн.

Хто ремонтує наші ліфти

Раніше капітальними ремонтами ліфтів займалися комунальники. Конкретно – комунальне підприємство «Ремліфт». Але колишній мер Полтави Олександр Мамай свого часу вирішив – приміщення та автомобілі «Ремліфту» потрібно віддати… в оренду. Забігаючи наперед, скажемо – техніка і нерухомість комунальників перекочувала до приватної фірми «Будкомплект». Лишившись без нічого, «Ремліфт» залишився і без підрядів. Останні перейшли до окремих підприємців.

Яких?

Охопити ліфти в будинках по всьому місту ми фізично не можемо. Тому обрали 43 вулиці Полтави, де мали оновлювати ліфти окремі підприємці. Паралельно – отримали інформацію про проплати від полтавського ЖКГ за виконані роботи. І порівняли з відгуками самих полтавців, у будинках яких мали проводити ремонт.

ТОП фінансування ФОПів

«Ліфтовою» справою займалося 14 фізичних осіб-підприємців. Найзатребуванішим виявився Олександр Олепір. За весь період він отримав підрядів на понад 17 млн грн. При цьому підприємець систематично отримував від комунальників замовлення виключно на ремонт ліфтів. Таких усього 46.

Олександр Олепір із дружиною 

Хто такий Олепір? Зять депутата Полтавської міської ради Володимира Левченка. Показово, що саме він відповідає за технічне обслуговування ліфтів і надає послуги аварійної служби, якщо ліфт зупинився і ви не можете вийти.

 Родина Олепір

Не забули про фірму «Будкомплект», про яку ми розповідали на початку? Левченко пов'язаний з нею. У протоколі загальних зборів «Будкомплекту» Володимир Левченко значиться представником співзасновниці компанії Галини Мельникової.

 Протокол загальних зборів ТОВ «Будкомплект»

Цікаво, що «Будкомплект» нині претендує на отримання підряду на ці ж послуги вже на наступний 2020 рік. Ціна майбутнього договору – понад 15 млн грн.

 Найменування робіт на понад 15 млн грн

Фірма, пов’язана з депутатом міськради, утримує і обслуговує ліфти Полтави, його зять – капітально їх ремонтує. Family businnes.

 

Дані про Левченка з сайту ПМР

Друге місце в рейтингу ФОПів-«ліфтерів» – за Катериною Приведенною. Вона має 89 договорів (усі так само виключно з управління ЖКГ Полтави) на понад 12 млн грн. За ці гроші Приведенна мала б робити з ліфтів «цукерочку». Але на її ремонт, наприклад  вже скаржаться мешканці будинку Грушевського, 17.

На третьому місці по виплатах йде Юлія Шестакова – майже 12 млн грн. І знову лише підряди з ремонту ліфтів – 10 договорів. Варто зазначити, що серед ФОПів є її однофамілець – Михайло Шестаков.

 

Михайло Шестаков

Ми не знаємо, чи він родич Юлії Шестакової. Але точно знаємо, що він отримав 31 договір на капремонт ліфтів на 3,5 млн грн. Шестаков балотувався на виборах до Полтавської міської ради. У його біографії в якості місця роботи значиться приватне підприємство «Сирена Ойл», керівником якого в той самий момент був уже згаданий депутат Володимир Левченко, зять якого – лідер за кількістю підрядів на капремонти. 

Дані про Шестакова, подані перед виборами

«Родинною» справу ліфтів зробила і сім’я Клименків. Олена Клименко разом із чоловіком Дмитром і його матір’ю Нелею «натендерили» на ремонті ліфтів уже на понад 23 мільйони гривень.

 Олена і Дмитро Клименки

Неля Миколаївна Клименко

За плечима в усіх трьох – відкрита кримінальна справа. Правоохоронці встановили, що Клименки договори підписували, гроші отримали, а роботи… не виконували. Не зважаючи на це, Клименко Неля та Олена продовжують отримувати підряди від управління ЖКГ Полтави.

Ще один цікавий ФОП – Ісаян Шалва Геворгович. Є припущення, що роботи він теж не виконає. Бо Ісаян припинив свою реєстрацію як ФОП 9 серпня.

 Дані з реєстру

Шалва Ісаян

Але при цьому він має 5 замовлених ремонтів ліфтів, які має виконати до 22 листопада.

 Перелік ремонтів ліфтів для ФОП Ісаян Шалва Геворгович

«У випадку припинення суб’єкта підприємницької діяльності – зобов'язання за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за фізичною особою, оскільки сама особа не перестає існувати. Натомість в даному випадку виникають питання щодо реальності виконання договору. Адже оплата вже проведена в повному обсязі, а роботи не зроблені. Але якщо враховувати, що договір діє до 22 листопада 2019 року виконавець робіт ще може встигнути здійснити поточний ремонт», – пояснює Вячеслав Курило, консультант з юридичних питань Інституту аналітики та адвокації.

Зазначимо, що раніше Шалва Ісаян був на посаді юрисконсульта у відкритій Громадській Платформі «Нова Полтава», а також помічником-консультантом колишнього депутата обласної ради Лева Жиденка:

 Візитівка Шалви Ісаяна

Як бачимо, капремонт ліфтів у Полтаві в «надійних руках». 

Якість виконання та фінансування

Тепер давайте поглянемо, як вищевказані ФОПи виконували (коли справді виконували) свою роботу. Ми охопили період 2017-2019 рр.

Вул. Героїв Сталінграду, 24, корпус 2.

У 2018-му одразу два підряди на ремонт ліфтів тут отримала Неля Клименко. Вона мала відремонтувати ліфти у перших чотирьох під’їздах. На це жінка отримала майже 71 тис грн. І скарги мешканців:

 Ліфт другого під’їзду корпусу 2 по вул.Героїв Сталінграду, 24.

У сусідньому будинку – по вул. Героїв Сталінграду, 22 (корпус 3), – ліфти у другому і третьому під’їздах у 2017-2018 роках мала ремонтувати Катерина Приведенна. Отримала за це понад 60 тисяч гривень. Тоді ж, у 2018-му, вже Клименко мала оновити ліфти в цих же під’їздах, плюс – в першому. Отримала більше 40 тисяч гривень. Але навіть «подвійне» замовлення не спрацювало – мешканці теж скаржилися на стан ліфту.

У серпні 2018 року УЖКГ уклало договір на 72 тис. грн із Олександром Олепіром на ремонт ліфту в другому під’їзді будинку по вул. М. Башкірцевої, 35. Роботи мали виконати до 20 грудня 2018 року.

 

Проплати за договором

Але Наталя Закревська, мешканка цього будинку, розповіла, що за цей час нічого не змінилося:

Коментар мешканки будинку Наталії Закревської

 

 Ліфти в будинку по вул. М. Башкірцевої, 35

Вул. Ціолковського, 59.

Ліфт у 4-му під’їзді у 2018-му ремонтували одразу два ФОПи – Юлія Шестакова (за більше ніж 1,1 млн грн) та Олександр Олепір (за понад 131 тис. грн). У 2019-му сюди «зайшла» і Катерина Приведенна, за що отримала майже 42 тис. грн. Історія зі спільними ремонтами одних і тих же ліфтів мала продовження і в першому та другому під’їздах цього ж будинку. 

За другий Олександр Олепір отримав 118 тис. 245 грн у 2018 році, одночасно з ним робила ліфт Катерина Приведенна, якій перерахували 31 тис. 310 грн. Тут теж ремонт продовжили у 2019 році: тепер під’їзд №2 ремонтує Лариса Кобиш за 69 тис. 305 грн. А ліфт у першому одночасно ремонтують Олена Клименко (1 млн 075 тис. 541 грн) та Ісаян Шалва (71 тис. 495 грн). Нагадаємо, що останній вже не є ФОПом, але йому виплатили повну вартість ремонту.

Світлана Митрофанова, мешканка під’їзду №2 розповідає, що за цей час робіт не проводили:

Коментар мешканки під’їзду №2 Світлани Митрофанової

 Ліфт під’їзду №2 по вул. Ціолковського, 59

Не змінився стан ліфту і по провулку Заячий, 1, під’їзд №2. Там у 2018 році ремонт мала робити Неля Клименко за 90 тис. 192 грн. Гроші від УЖКГ вона отримала, а от мешканці будинку ремонт – ні.

 Проплата за ремонт

Мешканка під’їзду №2 Ірина Захарова розповіла наступне:

 

Коментар Ірини Захарової

 

Заячий, 1 під’їзд 5 (кнопка виклику диспетчера і колонка не працює)

Чимало коштів витратили за один рік на ремонт ліфту по вулиці Героїв Сталінграду 28 (під’їзд №2). Там у 2018 році одразу три ФОПи бралися за капремонт. Так, Юлія Шестакова отримала дві виплати – 348 тис. 867 грн і 727 тис. 604 грн. Карині Оганезян виплатили у цьому ж році – 60 тис. 214 грн. Неля Клименко теж отримала два перерахування, одне у 2018 й друге у 2019 році за під’їзд 2102 тис. 862 грн і 25 тис. 546 грн відповідно.

 Карина Оганезян (крайня зліва)

Прикладів такої гуртової роботи ФОПів багато. Наприклад, у 2019 році за ремонт у першому під’їзді на Головка, 6 кошти отримали Неля Клименко – 1 млн 151 тис. 973 грн та Ісаян Шалва – 39 тис. 284 грн. Вони ж разом отримали кошти за капремонт ліфту на цій же вулиці, тільки у сусідньому другому під’їзді. Неля Клименко – 1 млн 151 тис. 573 грн, а Ісаян Шалва – 39 тис. 254 грн. Хоча на сервісі державних закупівель є інформація про договори лише з Нельою Клименко (перший договір, другий договір).

Невиконання ремонту можна побачити по бульвару Богдана Хмельницького, 9-а. Там ремонт у першому під’їзді мав робити Олександр Олепір за 74 тис. 81 грн. Мешканці будинку лише говорять про аварійну допомогу, коли ліфти зупиняються, про капремонт – жодної інформації:

 Ліфт у першому під’їзді в будинку по бул. Богдана Хмельницького, 9-а.

Чимало ремонтів, судячи з виплат, було і на бульварі Євгена Коновальця 3. У 2017 році Олександр Олепір отримав два підряди на один і той самий будинок, два звіти про укладені договори, кожен з яких по 1 млн 170 тис. 359 грн (перший і другий). Хоча за даними пошуково-аналітичної системи 007, перерахували йому  тільки 753 тис. 747 грн.

У цей же рік виплати отримала й Катерина Приведенна – 15 тис. 729 грн, та Ісаян Шалва – 30 тис. 416 грн. У 2018 році за цей же ліфт виплати отримала Неля Клименко – 60 тис. 177 грн.

Питання виникають і до ремонту ліфту по вулиці Коряка, 5. За даними державних закупівель цей підряд у 2019 році отримав Ісаян Шалва. Йому вже перерахували 137 тис. 951 грн. Але чомусь Олена Клименко теж отримала переховування від УЖКГ за виконання робіт за цією адресою – 1 млн 125 тис. 178 грн:

 

Проплата за ремонт

Висновки

Охопити усі вулиці Полтави в одному матеріалі неможливо, тому ми вибірково проаналізували 43 вулиці й описали з них деякі найяскравіші приклади, з яких можна зробити чіткі висновки. Якимось чином ФОПи можуть одночасно отримувати кошти за ремонт одного й того ж ліфту. При цьому не про всіх є інформація на сайті державних закупівель Рrozorro, а от перерахування коштів від УЖКГ Полтави були.

Деякі ліфти ремонтують роками і загальна сума ремонту вже перевалює за мільйон гривень. При цьому мешканці будинків, де наче б мали проводити капремонт ліфту, продовжують скаржитися на його стан.

Більшість ФОПів, які зараз мають проводити капремонти ліфтів в будинках полтавців пов’язані з депутатом Полтавської міської ради Володимиром Левченком.

Не зупиняє витрати УЖКГ скасування реєстрації одного з ФОПів, якому б могли в такому випадку, перерахувати частину авансу для виконання робіт. Але судячи з даних – перераховують всю суму одразу. Тому немає ніякої гарантії, що ті п’ять будинків, де був запланований ремонт від Ісаяна Шалви, матимуть нові ліфти і кошти, які йому виплатили повернуться в бюджет.

Лілія Войцехівська

Розслідування створено за підтримки регіонального проекту BIHUS.info

Фото надані авторкою

Обкладинка і графіка Юлії Деркач

Опублікована: 31 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація