Мінус під’їзд і плюс підземна парковка: змінили проект забудови частини мікрорайону «Лазурний»

Автор: Вікторія Баберя, 8 травня, 12:36

Фото: Як змінили проект забудови частини мікрорайону «Лазурний» (фото - Crosscut)


Проект детального плану території, обмеженої вулицями Половка, Яблуневою та Лазурною допрацювали, врахувавши громадські інтереси.

Доопрацьований проект опублікували 7 травня на сайті Полтавської міськради. За словами Миколи Шевельова, начальника управління з питань містобудування та архітектури, серед пропозицій громадськості були:

  • облаштування підземного паркінгу;
  • зменшення кількості житлових секцій.

Згідно з доопрацьованим проектом, розмістять 7-секційну 10-поверхівку (хоча спочатку планувалося розміщення 10-11-поверхового житлового багатоквартирного будинку на 8 секцій). Будинок міститиме 295 квартир (розрахований на 639 чоловік).

У дворі перед будинком облаштують підземний паркінг на 70 машино-місць (хоча спершу не передбачали таку стоянку зовсім). Тож загальна кількість постійних місць для парковки збільшиться до 193, а для тимчасових – 45. А в попередньому проекті збиралися влаштувати автостоянку на 140 машино-місць.

Доопрацьований проект з підземним паркінгом та 7-секційним будинком

Попередній проект без паркінгу та з 8-секційним будинком

Попередній проект без паркінгу та з 8-секційним будинком

У іншому змін ніяких немає. На перших поверхах передбачені громадські приміщення (офіси, магазини, аптеки). Управлінням освіти також було раніше запропоновано відкрити на першому поверсі приватний садочок або клуб, що зараз дозволено ДБН-ми. Розробник проекту раніше зауважував, що це будуть дві змішані групи по 15 чоловік у кожній. Адже дитячий садочок потребує великої території та дотримання багатьох умов: так, він не може межувати з магістраллю, повинен розташовуватися в середині мікрорайону (25 м від житлової забудови,) мати велику площу тощо.

Передбачена й зупинка для громадського транспорту і, відповідно,  запустять новий транспортний маршрут. Також планується озеленення й благоустрій території з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Вулиця Яблунева буде розширена.

Результати громадських слухань затвердили на засіданні міськвиконкому в середу, 8 травня. Надалі члени виконкому на наступних засіданнях мають затвердити доопрацьований проект детального плану даної території.

Додамо, як повідомляло ІВ «Полтавщина», загальну концепцію нового мікрорайону «Лазурний» у Полтаві презентували ще у 2010 році. Після цього, більше 5 років тривали різні земельні розгляди та «поділи». Нарешті влітку 2016 року управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому оголосило тендери на будівництво п’яти багатоквартирних житлових будинків на вул. Половки, 83 та вул. Половки, 83а. За результатами конкурсів, переможець — ТОВ «Полтавський домобудівельний комбінат» — мав звести будинки до кінця 2018 року. Втім, будівництво так і не почалося. «Полтавський ДБК» не отримав жодної гривні.

Нагадаємо, раніше представляли концепцію вулиці Лазурної. Представили два ескізних проекти ймовірної забудови мікрорайону.

Опублікована: 8 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація