На 17 тис. грн оштрафували керуючу магазином «Простор» на Полтавщині за продаж листівки

Автор: Анастасия Мацько, 24 квітня, 11:08

Фото: Фото - dp.informator


16 квітня суддя Автозаводського райсуду Кременчука Олександр Гусач покарав працівницю мінімальним штрафом, аргументуючи тим, що це – порушення правил карантину. 

Магазин, згідно з чинними карантинними обмеженнями, має право продавати засоби гігієни. А от листівки до таких не належать. Керуюча зазначила, що 25 березня 2020 року, після перевірки, товари, що не належали до переліку дозволених в умовах карантину, прибрали з прилавків. 

Проте поліціянти, які склали адмінпротокол, надали товарний чек, що підтверджував факт продажу листівки, а також фото, на яких зафіксовано наявність у магазині заборонених товарів. 

Заслухавши сторони, суддя вирішив оштрафувати керуючу на 17 тис. грн. Це – мінімальний розмір штрафу, передбачений санкцією статті. Максимальний – 34 тис. грн. 

Зазначимо, що штрафують за порушення карантинних правил на Полтавщині не часто і за незрозумілою логікою. Наприклад, 10 квітня суддя Чутівського райсуду закрив справу про порушення правил самоізоляції жителем села Филенкове. Чоловік прибув з-за кордону менш ніж два тижні до вчинення правопорушення, відповідно, мав бути на самоізоляції. Проте він пішов до магазину без маски та контактував з людьми. Суддя тоді вирішив, що усного зауваження буде достатньо. Зазначимо, що усне зауваження може бути винесене тоді, коли мова йде про малозначне правопорушення. 

Суд також закрив справу чоловіка, який 28 березня у Полтаві чоловік торгував овочами «з асфальту», чим порушив правила карантину та санітарно-епідеміологічні норми. Поліціянти зафільмували правопорушення на телефон та склали протокол про адміністративне порушення. У суді чоловік винуватість не визнав. Пояснив, що просто пробив колесо свого автомобіля «Газель». Щоб відремонтувати його, виклав частину мішків з картоплею на асфальт. Після заміни колеса до нього одразу підійшов дільничний офіцер поліції. Зазначив, що торгівлю овочами не здійснював, а картопля у нього в автомобілі залишилась від попередньої торгівлі, ще до карантину. Свідків правопорушення не було. Тож справу закрили – тут не було навіть усного зауваження. 

Суддя не побачив складу правопорушення і у діях продавця, який, згідно з версією поліціянтів, торгував взуттям під час карантину. Адже торговець тоді запевнив, що він прийшов до магазину «для складання звітності». І забув зачинити двері. Тому у приміщення зайшли чоловік та жінка. Продавець начебто одразу попросив їх покинути приміщення. Одна не встиг цього зробити, адже одразу до магазину зайшли поліціянти та почали складати адміністративний протокол. Відповідно, він не вважає себе винним. Суддя йому повірив – провадження закрили. 

Незрозумілою є логіка суддів, коли справу про порушення карантину людиною, що зобов’язана перебувати на самоізоляції, закривають, тоді як за продаж листівки у магазині, що має право працювати, карають. 

ЗМІСТ також писав, що більшість адміністративних протоколів про порушення правил карантину відправляють на доопрацювання. Деякі справи просто закривають. Тож штрафують лише у поодиноких випадках. 

Нагадаємо, на Полтавщині карантин продовжили до 11 травня. А 6 квітня ввели посиленні карантинні обмеження

Опублікована: 24 квітня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація