Це зводить роботу поліції нанівець – Шамота про закриття у суді справ про порушення правил карантину

Автор: Анастасия Мацько, 8 квітня, 17:48

Фото: Надмір утрований виклад однієї зі справ


Складений адмінпротокол зовсім не означає, що правопорушника притягнуть до відповідальності. Секретар міської ради Олександр Шамота під час брифінгу 8 квітня сказав, що на Полтавщині є проблеми зі «штрафуванням» людей, що порушують правила карантину. 

За словами Шамоти, суд зачасту закриває справи. Тож правопорушники таким чином уникають передбачених штрафів. 

«Не питання скласти адміністративний протокол, питання у тому – чому суди потім звільняють від відповідальності. Це нанівець зводить роботу поліції, а також ослаблює відповідальність людей. На наступній нараді з президентом ми будемо підіймати це питання. Але коли люди відкрито проводять підприємницьку діяльність, і поліція це фіксує, несе до суду, а суд потім звільняє від відповідальності – це насмішка», – сказав Олександр Шамота. 

Дійсно, деякі справи уже закриті. Далі – три випадки, коли факт порушення правил карантину довести не вдалося. 

–––––

28 березня у Полтаві чоловік торгував овочами «з асфальту», чим порушив правила карантину та санітарно-епідеміологічні норми. Поліціянти зафільмували правопорушення на телефон та склали протокол про адміністративне порушення. 

У суді чоловік винуватість не визнав. Пояснив, що просто пробив колесо свого автомобіля «Газель». Щоб відремонтувати його, виклав частину мішків з картоплею на асфальт. Після заміни колеса до нього одразу підійшов дільничний офіцер поліції. Зазначив, що торгівлю овочами не здійснював, а картопля у нього в автомобілі залишилась від попередньої торгівлі, ще до карантину. Свідків правопорушення не було. 

Зважаючи на ряд неточностей під час складання протоколу та покази «підсудного», справу закрили. 

––––– 

Ще один адміністративний протокол склали на продавця взуттєвого магазину. Згідно з версією поліціянтів, чоловік продавав товари в магазині, що порушує правила карантину. 

А от торговець запевнив, що він прийшов до магазину «для складання звітності». І забув зачинити двері. Тому у приміщення зайшли чоловік та жінка. Продавець начебто одразу попросив їх покинути приміщення. Одна не встиг цього зробити, адже одразу до магазину зайшли поліціянти та почали складати адміністративний протокол. 

Відповідно, він не вважає себе винним. Провадження закрили. 

––––– 

Про ще один такий випадок ЗМІСТ розповідав раніше. Так, 22 березня у селі Терешки чоловік з автівки торгував картоплею та цибулею, чим порушив режим карантину. Поліціянти йому також інкримінували торгівлю з рук у невстановлених місцях. Це було зазначено в адміністративному протоколі. Тоді як сам чоловік у суді пояснив: він не торгував овочами, а привіз їх знайомому, щоб той допоміг йому з будівництвом. Крім того, він продезінфікував автівку.  Знайомий, про якого той говорив, усе підтвердив – сказав, що за отримані овочі не платив. 

Суддя, яка розглядала справу, зазначила: у матеріалах немає жодних доказів винуватості – ані відеозаписів, ані показів свідків. Справу закрили. 

–––––

З початку введення карантину на Полтавщині складено 102 адміністративні протоколи, сказав речник Нацполіції області Юрій Сулаєв. З 6 квітня, коли карантинні обмеження посилили, складено 30 протоколів. Протягом 7 квітня – 12 протоколів. 10 із них – у Кременчуці: за перебування у громадських місцях без маски – 8 протоколів, 2 – за незаконну торгівлю. У Полтаві – один протокол за появу без документів, ще один – за торгівлю у невстановленому місці. 

Усі справи про адміністративні правопорушення будуть розглядати у суді. Там визначатимуть винуватість і розмір штрафу. Санкція статті передбачає від 17 до 34 тис. грн. 

Нагадаємо, нагадаємо, в Україні ввели надзвичайну ситуацію та продовжили карантин до 24 квітня. 

З 22 березня вулиці міста патрулюють поліціянти та військові. З 25 березня у громадському транспорті може одночасно їхати «половина салону». Раніше не можна було перевозити понад 10 пасажирів. З 18 березня скасували перевезення автомобільним та залізничним транспортом як у межах Полтавської області, так і між регіонами.Опублікована: 8 квітня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація