Картопля не на продаж, а для друга – на Полтавщині зафіксували 62 порушення правил карантину

Автор: Анастасия Мацько, 2 квітня, 12:51

Фото: Поліціянти склали 4 протоколи за останню добу


Нині в області складено 62 адміністративні протоколи про порушення правил карантину. Матеріали передали до суду, де мають визначити винуватість, у разі її доведення – розмір штрафу. 

ЗМІСТ проаналізував постанови судів щодо справ про адміністративні правопорушення, що, станом на 2 квітня, викладені в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Картопля не на продаж, а для друга

Так, 22 березня у селі Терешки чоловік з автівки торгував картоплею та цибулею, чим порушив режим карантину. Поліціянти йому також інкримінували торгівлю з рук у невстановлених місцях. Це було зазначено в адміністративному протоколі. Тоді як сам чоловік у суді пояснив: він не торгував овочами, а привіз їх знайомому, щоб той допоміг йому з будівництвом. Крім того, він продезінфікував автівку.  Знайомий, про якого той говорив, усе підтвердив – сказав, що за отримані овочі не платив. 

Суддя, яка розглядала справу, зазначила: у матеріалах немає жодних доказів винуватості – ані відеозаписів, ані показів свідків. Справу закрили. 

Адмінпротоколи повертають на доопрацювання 

Решту шість адміністративних протоколів, що нам вдалося знайти, повернули на доопрацювання. Розповімо про кілька з них. 

У Кременчуці протокол склали на підприємця (власника кіоску), який продавав насіння та добрива для рослин. Інкримінували порушення правил карантину і розпорядження міського голови Кременчука щодо введення обмежень. Складав протокол провідний спеціаліст відділу контролю за станом благоустрою Крюківської райадміністрації. Проте суддя зазначила, що не було надано жодних документів на підтвердження того, що він взагалі мав право складати адмінпротокол. Крім того, посадовець переплутав й прізвище ймовірного правопорушника. Не було долучено до матеріалів і розпорядження міського голови. 

Суддя Великобагачанського районного суду також відправила на доопрацювання адміністративний протокол Великобагачанського відділу поліції. Адже у документі взагалі не було зазначено, яким саме чином було порушено правила карантину. 

Схожа ситуація – і в Оржицькому районі. Там в протоколі взагалі не вказали, що саме протиправного було вчинено – лише зазначили, що це порушує правила карантину та розпорядження міського голови. 

У Кременчуці адмінпротокол отримав працівник зоомагазину, адже був без захисної маски і рукавичок. Цим він начебто порушив розпорядження міського голови. Але документ не було долучено до матеріалів справи. Не надали суду і докази винуватості. 

Можливо, це не всі постанови, але нам не вдалося знайти інформацію про стягнення штрафу. 

Пригадаємо, 17 березня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Згідно з ним, громадяни за передбачені порушення можуть отримати штраф у розмірі від 17 тис. грн до 34 тис. грн.  

У Полтавській області за останню добу склали ще 4 адміністративні протоколи: 

  • 1 – на перевізника, який перевозив понад встановлену норму пасажирів;
  • 3 – через порушення обмежень щодо торгівлі. 

Тричі адміністративні протоколи складали на чоловіка через порушення правил самоізоляції. 

Нагадаємо, в Україні ввели надзвичайну ситуацію та продовжили карантин до 24 квітня. 

З 22 березня вулиці міста патрулюють поліціянти та військові. З 25 березня у громадському транспорті може одночасно їхати «половина салону». Раніше не можна було перевозити понад 10 пасажирів. З 18 березня скасували перевезення автомобільним та залізничним транспортом як у межах Полтавської області, так і між регіонами.

Опублікована: 2 квітня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація