(Фото ЗМІСТу)

За рішенням суду КАТП-1628 має обладнати протифільтраційний екран по периметру Макухівського сміттєзвалища.

Про це стало відомо з рішення Господарського суду Полтавської області.

В інтересах Державної екологічної інспекції Центрального округу Полтавська окружна прокуратура позивалася до КАТП-1628. Суть позову до комунального підприємства полягала у тому, щоб стягнути на користь Полтавської міської ради кошти за завдану природі шкоду та усунути порушення, яке Держекоінспекція виявила під час планового нагляду.

У 2019 році під час перевірки Інспекція виявила витікання зі сміттєзвалища фільтрату, який не збирали та не вивозили, а також відсутність протифільтраційного екрана. Через це поблизу полігону утворюється фільтратне озеро, яке забруднює ґрунти.

Заподіяну довкіллю шкоду оцінили у 20 тис. 383 грн.

За підсумком розгляду справи, суд ухвалив рішення про зобов’язання стягнути ці кошти з КАТП-1628. Також підприємство має встановити протифільтраційний екран і відновити стан земельної ділянки, на якій утворилося фільтратне озеро.

Додамо, що наразі у суді розглядають ще одну справу стосовно Макухівського сміттєзвалища. Держекоінспекція позивається до КАТП-1628 щодо тимчасової заборони вивозити сміття на міське звалище відходів. Про деталі справи та першого судового засідання ЗМІСТ писав тут.

З проєкту рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради відомо, що КАТП-1628 планує вжити заходів щодо зменшення витоку фільтрату зі сміттєзвалища у Макухівці. До 1 жовтня підприємство має завершити відновлення земляного обвалування по периметру звалища. Це дозволить зменшити видування легких фракцій сміття й витік фільтрату.

Нагадаємо, що у Полтаві планують підвищити ціни на вивезення сміття. Які зміни пропонують, читайте тут.

Loading...