На полі Полтавської битви знайшли невідому могилу (ФОТО)

Автор: Анна Аксюк, 8 травня, 14:46

Фото: Державний історико-культурного заповідник «Поле Полтавської битви» (Джерело - НавколоUA)


Її виявив один із співробітників музею під час прибирання.

Як розповів науковий співробітник музею державно історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Сергій Макаренко, він помітив свіжу могилу в лісопосадці на полі Полтавської битви близько тиждень тому:

«Мабуть, поховали восени чи на початку зими, бо земля вже встигла провалитися. Там ніяких написів немає – хрест із гілочок тільки стоїть, скотчем скручений. Стаканчик стояв, якась рідина в ньому, пару цукерок і, власне, все. Ще якісь штучні квіти».

Знайдена могила (фото Сергія Макаренка)

Раніше таких знахідок він не виявляв. За його словами, місцеві там в основному виносять сміття – співробітники музею як раз його прибирали. До поліції вони не зверталися, а повідомили тільки директора установи.

Вид із супутника

Директорка заповідника «Поле Полтавської битви» Наталія Білан розповіла, що має намір звернутися до дільничого з приводу такої знахідки.

У свою чергу, заступник начальника відділу комунікації ГУНП в Полтавській області Роман Грішин говорить, що в таких випадках краще звертатися до місцевої сільської ради, а поліція включається лише тоді, коли є наявність адміністративного або кримінального правопорушення, – наприклад, якщо зійснюють наругу над місцем поховання.

Він також розповів, що так званих «несанкціонованих» захоронень в області дуже багато: є могили, що залишилися чи знайшлися з часів Другої світової війни, або коли поселення зникали, а могили біля них залишалися. Тому певної кримінальної відповідальності за це немає.

Сергій Макаренко висуває припущення, що можливо там поховали свою собаку, адже такі схожі неофіційні майже цілі кладовища домашніх тварин у Полтаві вже є у мікрорайоні «Сади». Там люди теж ставлять хрести на могилки своїх померлих тваринок.

Опублікована: 8 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація