a7kjkazif6zl3rpe

Пам’ятник демонтували 23 червня, у селі Лука що у Лохвицькому районі. Споруду прибрали після звернення очільника громадської організації «Світанок» Вадима Позднякова. Про це повідомив регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар. За його словами, наявність у публічному просторі подібної символіки є пропагандою комуністичного режиму, що зазначено в Законі України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного […]

Пам’ятник демонтували 23 червня, у селі Лука що у Лохвицькому районі. Споруду прибрали після звернення очільника громадської організації «Світанок» Вадима Позднякова.

Про це повідомив регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар. За його словами, наявність у публічному просторі подібної символіки є пропагандою комуністичного режиму, що зазначено в Законі України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»:

«Дивує лише, що очільникам села Лука знадобилося майже 5 років, щоби збагнути суть декомунізаційного законодавства. Досі в багатьох селах, райцентрах і навіть містах обласного значення Полтавщини, скажімо, у Лубнах досі стоїть пам’ятник Чапаєву, залишилися незаконні символи доби російсько-комуністичної окупації».

Нагадаємо, що ЗМІСТ розповідав про хвилі декомунізації в Полтаві. Та в місті та області залишаються ще десятки комуністичних символік та монументів.

Раніше ЗМІСТ писав, про відмову в демонтажі пам’ятника Леніна на території санаторію «Сосновий бір», що в селі Власівка, Зіньківського району.

Пам’ятник комуністу Сергію Кірову (Фото – Олег Пустовгар)

Довідка

Сергій  Кіров (Костриков) (1886–1934) – активний організатор жорстоких політичних репресій. Член Кавказького бюро ЦК РКП(б), один з ідеологів окупації більшовицькою Росією Кавказу, в 1921 р. став першим секретарем ЦК компартії Азербайджану.

У 1919 р. в Астрахані очолив придушення антибільшовицького повстання, розпорядився розстріляти робітничі виступи, що були спрямовані проти радянської влади. Переслідував духовенство й релігію: причетний до розстрілу хресної ходи. 24 травня 1919 р. за наказом більшовика Кірова знищено низку православних храмів. Був одним з ініціаторів погрому вчених з Академії наук.

Loading...